Ukraina: HASCO-LEK pomaga uciekającym przed wojną

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ostatnie kilka dni upływa pod hasłem pomocy naszym ukraińskim sąsiadom. W pomoc włączyła się również grupa Hasco, oferując miejsce do spania, opiekę medyczną i wioząc leki na granicę.

Walczą nie tylko o swoją wolność, ale o bezpieczeństwo nas wszystkich, o nasze wspólne wartości, o demokrację, bezpieczeństwo i przyszłość naszych dzieci. Dlatego postanowiliśmy pomóc, jak tylko potrafimy. Nie tylko firma Hasco-Lek, ale wszystkie spółki, które należą do całej grupy Hasco. Firma-matka, firma farmaceutyczna postanowiła podarować najpotrzebniejsze leki ukraińskim szpitalom o łącznej wartości około miliona złotych – mówi Tomasz Han, wiceprezes PFF Hasco-Lek S.A.

W pierwszej kolejności mamy pytania o leki, które służą do higieny osobistej, odkażające, leki przeciwbólowe, leki do opatrywania ran, jałowe opatrunki, również są pytania o leki antyhistaminowe, o takie, które pomagają w codziennych sytuacjach życia przetrwać w najcięższych schorzeniach. Tutaj może zaliczyć takie leki, jak leki od ciśnienia, nadciśnienia, rozkurczowe, od zatruć – mówi Maciej Podraza, prezes PCF Procefar SP. ZO.O.

Pierwsza partia leków już niedługo ruszy do Centralnej Agencji Rezerw Rządowych, a później na granicę. Wybrano taką drogę, aby mieć pewność, że leki trafią do najbardziej potrzebujących.

Również nasze pozostałe spółki z całej grupy postanowiły dołączyć do tej akcji i wesprzeć, jak tylko potrafimy. Uważamy, że to nasza konieczność i potrzeba. Hotel Haston oferuje bezpieczne schronienie – mówi Tomasz Han, wiceprezes PFF Hasco-Lek S.A.

Pomagamy, na ile można. Firma, którą reprezentuję i grupa firm, które działają pod szyldem Hasco jest w posiadaniu obiektu w Środzie Śląskiej. Obiekt jest, tak się dobrze złożyło, po remoncie. Wchodziliśmy do eksploatacji. Weszliśmy z marszu, dynamicznie, gwałtownie, szybko, z dnia na dzień, bo jest taka potrzeba – mówi Przemysław Szatkowski, prezes Haston City Hotel SP. ZO.O.

W planach jest także koncert i aukcja, z których dochód zostanie przekazany na rzecz Ukrainy.

Ten koncert urodził się prawie z dnia na dzień. We współpracy z Klubem Szefów Kuchni z Warszawy. Z drugiej strony zaprosiliśmy artystów, którzy wystąpiliby charytatywnie na tym koncercie i z tytułu wpłat z licytacji różnych gadżetów, które dostaliśmy od naszych miłych sponsorów i przyjaciół przede wszystkim – mówi Przemysław Szatkowski, prezes Haston City Hotel SP. ZO.O.

Pomoc, jak dla wielu, była naturalnym odruchem, tym bardziej, że wśród pracowników grupy Hasco są Ukraińcy.

Mam swoją rodzinę w Kijowie. Teraz jest tam ciężka sytuacja, ponieważ jest pod okupacją armii rosyjskiej. Moja rodzina zostaje w swoim niedużym, prywatnym budyneczku i nie chcą się wyprowadzić do Polski, ponieważ to jest ojczyzna, to jest nasz dom i tylko część mojej rodziny przyjechała tutaj do mnie, do Polski – moja bratowa z małym synem, sześć lat –  mówi Yuliia Yashchuk, export manager w Hasco-Lek S.A.

W wielu przypadkach stan zdrowia osób uciekających z Ukrainy przed wojną nie jest najlepszy. Dlatego w pomoc włączył się także szpital Vratislavia Medica.

Zdecydowaliśmy się pomóc mieszkańcom Ukrainy, którzy przybyli do nas, zostawiając swoje domy z dnia na dzień i szukają tutaj bezpiecznego kąta, więc z naszej strony zaoferowaliśmy bezpłatne konsultacje w naszych poradniach. Zarówno w naszej przychodni Dolnośląskie Centrum Dziecięce, jak i tutaj w szpitalu. To są porady i konsultacje medyczne dla dzieci i dla dorosłych z zakresu pediatrii, chorób wewnętrznych, chirurgii naczyniowej ogólnej, laryngologii dziecięcej i ortopedii – mówi Anna Rogowska, prezeska szpitala Vratislavia Medica i Dolnośląskiego Centrum Dziecięcego.

Zdecydowano się także na opiekę medyczną nad mieszkańcami hotelu udostępnionego uchodźcom.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy