Ukraina: wrocławskie Zoo przekazało 100 tys. złotych na ratowanie zwierząt

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Zoo wraz z Fundacją DODO przekazało około 100 tys. złotych na wsparcie ukraińskich ogrodów zoologicznych. Około 20 tys. złotych z tej kwoty pochodzi z internetowej zbiórki, którą instytucje zorganizowały w zeszłym tygodniu. Ponadto, wrocławskie Zoo wraz z innymi polskimi ogrodami zoologicznymi, organizuje stale pomoc materialną, która ma trafić do ich ukraińskich odpowiedników.

Środki na pomoc pochodzą z funduszy wrocławskiego Zoo, m.in. z biletów wstępu jak chociażby „Zoo i Dodo na ratunek”, z każdego takiego biletu przekazywana jest symboliczna złotówka na rzecz fundacji, dzięki czemu Zoo Wrocław jest w stanie wspierać różnego rodzaju projekty. Pieniądze zebrane we Wrocławiu mają zostać przeznaczone na pomoc zwierzętom oraz jako wsparcie dla pracowników ukraińskich ogrodów zoologicznych.

Na razie przekazaliśmy środki, te środki również w miarę potrzeb będą rozdysponowane pomiędzy innymi ogrodami zoologicznymi. Ale jeśli chodzi o pomoc materialną to w tej chwili włączyliśmy się również w taką akcję organizowaną przez wiele polskich ogrodów zoologicznych. Centrum koordynacyjne tej akcji jest w Łodzi, tam w tej chwili są nasi ludzie, którzy pojechali z pomocą, zawieźli tam środki, leki, strzykawki, jakieś środki opatrunkowe, karmy. Także w tej chwili tam trwa zbiórka tych produktów i przedmiotów, które pojadą do Zoo we Lwowie – mówi Agnieszka Korzeniowska, dyrektor ds. marketingu, Zoo Wrocław.

Jesteśmy solidarni z Ukrainą i z ogrodami zoologicznymi, przyjechaliśmy dzisiaj z taką akcją specjalną naszym samochodem. Przywieźliśmy sporo jedzenia, dużo materiałów medycznych, różne baterie, latarki. I to wszystko będzie wysłane niebawem na Ukrainę, tutaj jeszcze mamy pomocnika od nas z Zoo, jest Uliana, która tym wszystkim steruje z ramienia łódzkiego Zoo, także wszystko jest skoordynowane – mówi Paweł Kurzydło, specjalista ds. edukacji, Zoo Wrocław.

Pierwsze transporty z darami wyjechały w kierunku Ukrainy w zeszłym tygodniu. Niestety przekazanie pomocy materialnej do Zoo w Kijowie jest obecnie niemożliwe, ma to związek z brakiem drożnego korytarza humanitarnego.

To jest bardzo trudne, sytuacja się zmienia też dynamicznie, w tej chwili tam na miejscu głównie potrzebna jest gotówka, więc na pewno dużym wyzwaniem jest skorzystanie z tych środków w tej chwili. Być może trzeba będzie chwile poczekać, żeby móc skorzystać z tych pieniędzy, natomiast z informacji bezpośrednio od dyrekcji ogrodu wiemy też, że udało im się wyjść poza teren ogrodu, żeby zdobyć trochę pożywienia, owoców, warzyw, jakiejś przeterminowanej żywności po to, żeby móc w tej chwili nakarmić zwierzęta – dodaje Agnieszka Korzeniowska.

W każdej chwili można wspomóc ukraińskie ogrody zoologiczne wchodząc na stronę zrzutka.pl, na której zorganizowana jest zbiórka.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy