Ukrainistyka z anglistyką na UWr

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Filologia ukraińska w połączeniu z anglistyką to specjalność prowadzona przez dwa instytuty Uniwersytetu Wrocławskiego — Instytut Filologii Słowiańskiej i Filologii Angielskiej. Daje ona wiele perspektyw i otwiera drzwi do znalezienia pracy na arenie międzynarodowej. Po ukończeniu takiej specjalności absolwenci mogą starać się o pracę między innymi w biurach tłumaczeń, dużych korporacjach, jak i w turystyce.

O naszej specjalności można powiedzieć, że to jest taki super bohater, który stoi twardo na dwóch nogach, a więc pierwsza to wysokie kompetencje językowe. Druga noga naszego bohatera zaś, to bogata wiedza o kulturze, historii i życiu społeczno-politycznym Ukrainy, ale także Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych – mówi dr Anna Ursulenko, Zakład Ukrainistyki, Instytut Filologii Słowiańskiej UWr.

Ta specjalność oferuje podczas licencjatu ponad 800 godzin różnorodnych zajęć anglicystycznych, nie licząc 120 godzin lektoratu języka angielskiego. W czasie studiów studenci między innymi dowiedzą się o różnego rodzaju ciekawostkach językowych.

Warto wiedzieć, że w wielu językach, w tym oczywiście w języku angielskim, występuje dużo słów pochodzenia ukraińskiego związanych z historią. Takich jak na przykład kobza, bandura – na określenie instrumentów muzycznych. Mamy też hetmana i mamy też chumaka. Chumak to dawny chłop, który rozwoził towary – mówi dr hab. Marek Kuźniak, dyrektor Instytutu Filologii Angielskiej UWr.

Zacząć studia na specjalności można jeszcze w tym roku. Rekrutacja dodatkowa na tym kierunku trwa do 15 września. Szczegóły znajdują się na stronie uni.wroc.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy