Ukryty schron pod pl. Solnym we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu znajdowało się ponad 300 schronów. Niektóre z nich do tej pory można zwiedzać. Jednym z nich jest schron pod pl. Solnym, w którym w gorące dni można się ochłodzić.

– Ten schron jest jednym z ekskluzywnych. Został zaprojektowany przez Richarda Konwiarza. Znajdujemy się 6-metrów pod ziemią. Cała przestrzeń jest podzielona na korytarze i pokoje, których znajduje się tutaj blisko 60 – mówi Agnieszka Grzybowska, menagerka Movie Gate.

Schron jest ekskluzywny gdyż podczas II wojny światowej znajdowały się tam toalety, prysznice, kuchnia, ogrzewanie. W trakcie zwiedzania można zobaczyć rekonstrukcje pomieszczeń. Podczas zwiedzenia schronu można znaleźć wiele oryginalnych przedmiotów i pozostałości z II wojny światowej.

– Wszystkie napisy w schronie są oryginalne, zachowana jest także farba fluorescencyjna. Zwiedzając możemy znaleźć również pocztówki osób, które tu przebywały, czy ukryty obraz – dodaje Agnieszka Grzybowska, menagerka Movie Gate.

Zwiedzać podziemia pl. Solnego można samodzielnie za pomocą aplikacji i specjalnych kodów QR. Odwiedzający są pozytywnie zaskoczeni możliwością zwiedzania wrocławskiego schronu.

Podziemia pl. Solnego we Wrocławiu pozwalają odwiedzającym przenieść się w czasie, do tego miejsca jeszcze powrócimy wtedy odwiedzimy muzeum filmu i pokazy szalonego naukowca.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy