Ul. Domasławska w gminie Kobierzyce oddana po remoncie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Fragment drogi łączący Domasław z Tyńcem Małym - bardzo ważny dla mieszkańców gminy Kobierzyce. Przez ostatni rok ta droga była remontowana, a koszt tej inwestycji to 7 milionów złotych.

Kolejna inwestycja powiatu wrocławskiego oddawana jest właśnie do użytku dla mieszkańców, tym razem mieszkańców gminy Kobierzyce. Bardzo się cieszę, że w tak szybkim czasie, bo właściwie całość inwestycji – od momentu podpisania umowy do zakończenia realizacji – do 22 grudnia 2022 roku, została wykonana w tempie błyskawicznym, jak na inwestycję drogową – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Około roku trwała budowa. Droga łącząca dwie bardzo ważne drogi, mianowicie drogę numer 8 i drogę numer 35, więc dwie krajowe drogi. To jest świetny łącznik, który wymagał już remontu kapitalnego. To jest kapitalny skrót i naprawdę warunki techniczne są w tej chwili takie, jakie powinny być i spełniać wszystkie wymogi, więc dla samochodów, dla pieszych, dla rowerzystów, więc dla wszystkich droga. Gmina dołożyła ponad półtora miliona, około dwóch milionów, więc jest to znaczna kwota, około chyba 40% całej wartości inwestycji. Zresztą jak wiele dróg, które współfinansujemy również, bo to jest w naszym interesie. Droga leży na terenie naszej gminy, więc dokładamy również do tych zadań drogowych w całej całej gminie – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Łączny odcinek od Domasławia do cmentarza w Tyńcu to jest prawie 1,4 km. W związku z tym długi odcinek drogi. Łączny koszt i wartość tej inwestycji to jest kwota prawie 7 milionów, bo dokładnie 6,8 miliona – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Półtora miliona dotacji z Bezpiecznej Drogi Gminy i 68 tysięcy z programu z Funduszu Dróg Samorządowych. Wspomnę tylko jedną rzecz, że ta droga była prawie o metr obniżona. Jak zobaczymy, zupełnie zmienił się krajobraz tego otoczenia. Są bezpieczne przejścia dla pieszych, są też te tzw. hopy, więc wszystkie elementy związane z bezpieczeństwem zostały na tej drodze zachowane – mówi Andrzej Szawan, wicestarosta powiatu wrocławskiego.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy