Ulica Pomorska krok po kroku zmienia swoje oblicze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ul. Pomorska krok po kroku zmienia swoje oblicze. W tej chwili jest całkowicie rozkopana i zamknięta dla ruchu kołowego. Docelowo wszystkie prace mają być zakończone w 2024 roku. Sprawdziliśmy, co obecnie dzieje się na budowie.

Biorąc pod uwagę, w jakim jesteśmy momencie, czyli niespełna rok do oddania inwestycji, to te prace są bardzo mocno zaawansowane. Powoli wychodzimy z ziemi, czyli przebudowaliśmy te najgłębiej schowane sieci podziemne, mówię tu o kanalizacji, po to, aby już teraz budować stabilizację pod konstrukcje nowego torowiska – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

W ramach tego zadania wykonawca wyremontuje ponad 1 km drogi, pojawi się nowa jezdnia, ścieżki pieszo-rowerowe, przystanki wiedeńskie, a co ważne powstanie także nowe ciche torowisko, które będzie wykończone w kostce granitowej.

Warto podkreślić, że w tym momencie widać już słupy trakcyjne, które za chwilę posłużą dla tego nowoczesnego, cichego torowiska, które pobiegnie w tamtym miejscu. Przed nami kolejne etapy budowy, bo trzeba powiedzieć, że te rękawy, mówiąc poetycko, wykonawca ma podwinięte wysoko i te jednostki, ten ciężki sprzęt codziennie realizuje front robót – mówi Bartosz Nowak.

Dobrze, że remontują? – Dobrze. Będzie o wiele lepiej. Ulica była w ogóle bardzo dziurawa.

Pewnie, że dobrze. Nigdy nie była robiona. – Czyli już była w takim stanie, że wymagała remontu? – Dokładnie. 

Ja nie mieszkam w tej okolicy i mnie to nie interesuje, szczerze mówiąc. Mają zrobić i ma być dobrze. To jest najważniejsze.

Ponoć po zakończeniu ma być takie ciche torowisko. – Nie wiem, nie mam pojęcia. – Czyli będzie mniej szumu. – Przydałoby się, bo naprawdę muszę w aptece zatyczki kupować, bo nie szło spać. Zobaczymy, co z tego będzie, mi się wydaje, że będzie dobrze – mówią mieszkańcy.

Remont ul. Pomorskiej przewiduje również przebudowę zachodniej części pl. Staszica. Na razie wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem. 

Jesteśmy w przededniu kolejnych prac konstrukcyjnych nad nowym torowiskiem. To bardzo ważne, aby jak najszybciej uporać się z tym zadaniem, ponieważ chcielibyśmy zdecydowanie szybciej uruchomić tam tramwaj niż całą inwestycję oddać. Tutaj na razie jest znak zapytania, kiedy to się uda, ale taki jest ambitny plan – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Mieszkańcy już niecierpliwie czekają na zakończenie przebudowy ul. Pomorskiej, bo jak mówią utrudnienia są duże.

Tutaj obok znajduje się plac targowy, tam samochody nie mają obecnie dojazdu. Bardzo dużo klientów przyjeżdżało tutaj na zakupy samochodami. Teraz nie mają gdzie się postawić i brakuje po prostu klientów. Handel leży na ul. Ptasiej.

Będzie lepiej, tak, ale to za długo. Moim zdaniem to powinno potrwać rok. Starsi jesteśmy i musimy chodzić w koło, krążyć. To jest straszne utrudnienie.

Muszę się nachodzić, nie ma bezpośredniego przejścia, przejazdu – zaznaczają mieszkańcy.

Przebudowa ul. Pomorskiej planowo ma być zakończona wiosną 2024 roku. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 66 mln zł.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy