Ul. Pomorska zostanie przebudowana od ul. Dubois do pl. Staszica

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Do końca stycznia Wrocławskie Inwestycje mają ogłosić przetarg na przebudowę kolejnego odcinka ul. Pomorskiej, na fragmencie od ul. Dubois do pl. Staszica. Inwestycja ta będzie realizowana w ramach II etapu przebudowy mostów Pomorskich. Z całą pewnością jest to długo wyczekiwany remont przez mieszkańców Wrocławia. Szczególnie przez tych, którzy codziennie korzystają z tego odcinka drogi. Bo w ramach tego zadania, zgodnie z ustaleniami z konserwatorem zabytków, w miejscu poniemieckiej kostki pojawi się nowo wyremontowana jezdnia, która będzie zrobiona z masy bitumicznej.

Już przebudowujemy kompleksowo fragment tej ulicy od mostów Pomorskich do ul. Cybulskiego, wszystko po to, aby był gotowy wraz z otwarciem mostów Pomorskich. Od początku mówimy, że ten pierwszy remont mostów Pomorskich wraz z tym fragmentem ul. Pomorskiej to jest I etap. Teraz tak naprawdę rozpoczniemy II etap remontu ul. Pomorskiej – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Wykonawca, który wygra przetarg, kompleksowo przebuduje sieci podziemne w tym XIX wieczną kanalizację. Wyremontuje kilometr jezdni i torowiska tramwajowego oraz ponad 6 km chodników, a także między innymi wybuduje nowy przystanek tramwajowo-autobusowy na wysokości ul. Pomorskiej i pl. Staszica. 

Zaczniemy od prac rozbiórkowych, po których przejdziemy do przebudowy wszystkich branż sieci po kolei zgodnie z przyjętym harmonogramem, aby później to wszystko wykończyć najnowocześniejszą infrastrukturą. Myślę, że mieszkańcy tamtej okolicy z niecierpliwością czekają na remont, ale przede wszystkim wrocławianie, którzy od lat tę ulicę wymieniają jako tą, którą trzeba wyremontować – mówi Bartosz Nowak.

Mieszkańcy zaznaczają, że to najwyższy czas, aby ten odcinek Pomorskiej został wyremontowany.

Bardzo dobrze, najwyższy czas. Przecież samochodem momentami nie da się tu jeździć. Co prawda teraz jezdnia jest poprawiona, ale aż się prosi, żeby położyć tu porządną nawierzchnię. Zwłaszcza przy takim ruchu jak teraz.

Bardzo ładnie, że będzie nowa jezdnia. Tylko i tak hałas, tyle tutaj tych tramwajów. Bo ja tu mieszkam obok i pomimo, że jest ogrodzenie, ale i tak hałas straszny. 

Z jednej strony dobrze, ale z drugiej strony, jak wymienią na taki asfalt jak był do tej pory, to z tego guzik wyjdzie.

Jestem za, żeby była ładna jezdnia i nie kostki, bo między innymi wchodzą w obcasy. Nie fajnie się chodzi po prostu. Mieszkam niedaleko i jest szum, hałas, nieciekawie. Bardzo jestem zadowolona, że będzie remont – mówią mieszkańcy.

Zaraz po tym jak wybierzemy tą najlepszą ofertę, wykonawcy mają cały szereg manewrów, które mogą realnie wpłynąć na termin podpisania  umowy. Wszystko przez to, że mogą nie zgadzać się z naszymi decyzjami. Jeżeli chodzi o nasze doświadczenia to jesteśmy w stanie podpisać w dwa tygodnie umowę z potencjalnym wykonawcą na realizację takich robót. Ale mamy świadomość, że przez prawa, jakie mają wykonawcy, równie dobrze może to potrwać i pół roku. Ponieważ każdy może odwoływać się, powołując się na nowe argumenty – dodaje Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał na realizację tego zadania 20 miesięcy. Przypomnijmy, że zakończenie wszystkich prac związanych z przebudową mostów Pomorskich jest przewidziane na 2023 rok.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy