Ulewy na Dolnym Śląsku. Alarm powodziowy w regionie [WIDEO]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w sobotę o przekroczonym stanie alarmowym na 41 stacjach hydrologicznych i stanie ostrzegawczym na 30 stacjach. Na stacji Jarnołtówek (woj. opolskie) dobowa suma opadów wyniosła 161,5 mm, bijąc dotychczasowy rekord z 1997 roku - dodał IMGW. W gminie Lądek-Zdrój wezbranie rzeki Biała Lądecka osiągnęło poziom 190 cm, co oznacza przekroczenie stanu alarmowego o 70 cm.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim od czwartku do niedzieli sumę opadów sięgającą 150 litrów na metr kwadratowy, co może spowodować gwałtowne powodzie. W tych województwach obowiązuje ostrzeżenie przed intensywnymi opadami najwyższego – trzeciego stopnia.

Największe opady deszczu prognozowane są w Kotlinie Kłodzkiej – informuje PAP.

Osunięcie ziemi na torowisko między Jelenią Górą a Jelenią Górą Zabobrze. Wprowadzono komunikację zastępczą na odcinku Jelenia Góra – Rybnica.

Poziom rzek w Czechach wciąż rośnie – informuje PAP. Czeski Instytut Hydrometeorologiczny (CzHMU) poinformował, że trzeci, najwyższy stopień alarmu powodziowego obowiązuje obecnie w 23 miejscach w kraju. Powódź odcięła od świata gminę Visznova w rejonie miejscowości Frydlant w pobliżu granicy z Polską. Władze przygotowują ewakuację mieszkańców do bezpiecznych miejsc. W innym rejonie kraju, w Jesionikach, wylała rzeka Biela – dodaje PAP.

RZGW WROCŁAW: W piątek o 23 zaczął piętrzyć suchy zbiornik przeciwpowodziowy Stronie Śląskie na rzece Morawa. Obiekt z 1907 roku chroni niżej położone miejscowości tej części Ziemi Kłodzkiej. Równocześnie trwa zrzut wody z uwagi na przekroczenie stanu alarmowego. Do stanu max. brakuje 15 m.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy