Ulica Ryszarda Szurkowskiego we Wrocławiu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ryszard Szurkowski, wybitny polski kolarz, swoją przygodę zaczynał w klubie sportowym Dolmel Wrocław. Zmarł w wieku 75 lat. Teraz radni miejscy będą chcieli upamiętnić go, nazywając ulicę jego imieniem.

Chcielibyśmy uczcić jego pamięć. Ponieważ Wrocław jest związany z kolarstwem, to chcielibyśmy, żeby we Wrocławiu powstała ulica Ryszarda Szurkowskiego – mówi Dominik Kłosowski, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Nasza inicjatywa ma akceptację Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, a zatem jest tutaj pełna zgoda, że taka osoba powinna być powszechnie  uczczona w naszym mieście – mówi Czesław Cyrul, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Na Dolnym Śląsku Ryszard Szurkowski od wielu lat organizował wyścig w okolicach Krośnic i Milicza i ten wyścig, mamy nadzieję, między innymi też będzie kontynuowany – mówi Arkadiusz Sikora, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Wniosek jest skierowany do Prezydenta Wrocławia. Taki wniosek ma trafić do banku nazw i będzie opiniowany przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia, a na końcu ma trafić do Rady Miejskiej i to radni podejmą ostateczną decyzję . Gdzie za tym miałaby powstać taka ulica?

Wrocław się rozwija powstają nowe osiedla, i myślę, że na takim nowym osiedlu będziemy mogli taką ulicę umieścić, żeby wrocławianie pamiętali nazwisko Ryszarda Szurkowskiego – dodaje Dominik Kłosowski.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy