Ulica Wilczycka w Kiełczowie przebudowana

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ulica Wilczycka w podwrocławskim Kiełczowie została przebudowana tak, aby udrożnić ruch samochodowy. Jego natężenie tutaj jest bardzo duże, bowiem to główny ciąg komunikacyjny w gminie Długołęka. Mieszkańcy podkreślają, że na remont czekali ponad 30 lat, a radni powiatu wrocławskiego starali się o przebudowę od 2011 roku.

Tadeusz Młotek mieszka przy ulicy Wilczyckiej od 45 lat. Podkreśla, że ta inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców, a droga w złym stanie. Teraz może korzystać ze ścieżki rowerowej, ale dla niego jeszcze ważniejsze jest to, że w końcu powstał tam chodnik.

Chodzę z dzieckiem niepełnosprawnym – to jest ważne. Ten szeroki chodnik, nie tyle że jest potrzebny dla rowerzystów, to jeszcze jest potrzebny dla spacerowiczów. Mieszkam tuż obok i widzę, co się dzieje. Kiedyś przejście się z dzieckiem niepełnosprawnym nie było możliwe, bo trzeba było po rowie chodzić – mówi Tadeusz Młotek, mieszkaniec Kiełczowa.

Mieszkańcy bardzo chcieli, żebyśmy tutaj wybudowali coś dla ich bezpieczeństwa – przede wszystkim chodnik. Mamy i chodnik, i ścieżkę rowerową, oraz nową drogę. W końcu dzieci, które chodzą do szkoły z tamtej części Kiełczowa są bezpieczne – dodaje Anna Chmielewska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wrocławskiego, okręg Długołęka.

Znajdujemy się przy drodze 1917D, droga powiatowa, bardzo ważna droga, strategiczna, łącząca gminę Czernica z gminą Wrocław. Dalszy rozjazd w kierunku Oleśnicy. Łączny koszt inwestycji to 7 milionów 500 tysięcy. Na tę drogę otrzymaliśmy dwie dotacje z funduszy rządowych. Jest to kwota 2 milionów 300 tysięcy złotych ze środków Powiatu Wrocławskiego – podkreśla Roman Potocki, starosta Powiatu Wrocławskiego.

Przebudowa tej drogi to nie tylko postęp dla Kiełczowa, ale skok cywilizacyjny dla Wilczyc, dla Kiełczówka. Oczywiście jest to duży plus dla mieszkańców, którzy spacerują tą ulicą. Gdyby nie było tam chodników, nie było tak naprawdę którędy przejść do kościoła na mszę lub z pętli autobusowej – wyjaśnia Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

To jest duży skok cywilizacyjny. Ta droga miała bardzo duże obciążenie. Jest tu kilka instytucji, do których się dojeżdża. Było dziurawo, byle jak. Jest to skok cywilizacyjny na miarę lotu na Marsa – dodaje Wiesław Zając, członek zarządu Powiatu Wrocławskiego.

Przebudowę w Kiełczowie, pierwszą w tej kadencji taką dużą przebudowę z pierwszym rondem w powiecie. Zaproponowaliśmy takie rozwiązanie i chyba patrząc po dzisiejszym ruchu w tym miejscu – jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ można w sposób systematyczny włączyć się do ruchu – mówi Andrzej Szawan, wicestarosta Powiatu Wrocławskiego.

Liczymy na to, że będzie wybudowany drugi etap drogi, bo on się nie kończy, jest etapowana ta inwestycja. Jeszcze jest ulica Rzeczna i część ulicy Wilczyckiej. Mamy nadzieję, że zarząd stanie na wysokości zadania i pozytywnie przychyli się do próśb mieszkańców – podkreśla Anna Chmielewska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wrocławskiego, okręg Długołęka.

Wyremontowany odcinek to niecały kilometr drogi, który został już oddany do użytku mieszkańców.

Zobacz również

Jak głosi polskie porzekadło: „co za dużo, to niezdrowo”. Mosty Chrobrego we Wrocławiu – pierwotnie miasto chciało je zburzyć, ale na drodze stanął konserwator, który chcąc chronić walorów historycznych i zabytkowych tych konstrukcji, nie zgadza się na ich rozbiórkę.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy