Adam Argier, student kierunku lekarskiego, zaczął swoją przygodę z medycyną 6 lat temu. Obecnie kończy ostatni rok studiów i już planuje, gdzie odbędzie staż. Jak sam wspomina, przed rozpoczęciem studiów rozważał także inne kierunki.
Moja sytuacja jest dość nietypowa, dlatego że w przedszkolu nie bawiłem się w doktora i nie mówiłem o tym przez całe życie, że zostanę lekarzem. Zastanawiałem się nad wieloma innymi rzeczami. Ja mocno rozważałem pójście na Politechnikę czy też inne ścieżki rozwoju – opowiada Adam Argier, student Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Ostatecznie zdecydował się na to, aby powiązać swoje życie z medycyną dopiero po maturze. Zdaniem Adama Argiera, jedną z zalet kierunku lekarskiego jest to, że daje on pewny zawód, który zawsze będzie potrzebny. Studia na tym kierunku składają się z 6 lat nauki, potem jest 13 miesięczny staż, a dopiero potem wybiera się specjalizację.
Pierwsze trzy lata są mocno teoretyczne, skupiamy się na zbudowaniu mocnych podstaw. Jest to między innymi anatomia, biochemia, farmakologia i fizjologia, a kolejne trzy lata są mocno nastawione na kontakt z pacjentem, na badanie pacjenta – tłumaczy Adam Argier.
Uniwersytet Medyczny od ponad 70 lat kształci nowe kadry medyczne, ma swój udział w rozwoju nauki lokalnej oraz w poprawianiu poziomu opieki nad pacjentami. Oprócz kierunku lekarskiego ma w swojej ofercie kierunek lekarsko – dentystyczny, farmację a także ratownictwo medyczne.
Przygotowujemy do pracy specjalistów na 10 kierunkach. To nie jest tak, że po Uniwersytecie Medycznym można zostać tylko lekarzem – mówi Anna Tumidajewicz, dział marketingu Uniwersytetu Medycznego.
Od wielu lat dużo osób startuje na kierunek lekarski, ale popularnością cieszą się także kierunki lekarsko – dentystyczny oraz analityka medyczna. Dzień otwarty 26 marca będzie okazją do zapoznania się z każdym z nich.
W tym roku już po raz drugi widzimy się z kandydatami online, ze względu na bezpieczeństwo. Natomiast chcemy zapewnić kontakt z naszymi studentami i z komisjami rekrutacyjnymi. To jest jedna z głównych atrakcji, będzie można z nimi porozmawiać, zadać wszystkie swoje pytania – mówi Anna Tumidajewicz.
Jeśli ktokolwiek zastanawia się, czy branża medyczna jest właśnie dla niego, to ze swojej strony chciałem zapewnić, że jeśli ktoś ma głębokie poczucie pomocy innym ludziom i ma w sobie cechy jak empatia, zaradność, to ta branża jest właśnie dla niego – zapewnia Adam Argier, student Uniwersytetu Medycznego.