Uniwersytet Wrocławski w Paryżu na zaproszenie prezydenta Macrona

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Uniwersytet Wrocławski jako członek Europejskiej Sieci Uniwersytetów weźmie udział w specjalnie organizowanym spotkaniu w Paryżu. Sieć Europejskich Uniwersytetów to ponadnarodowy sojusz instytucji szkolnictwa wyższego z całej Unii Europejskiej.

Uniwersytety Europejskie zmieniają edukacyjną rzeczywistość, stawiają na innowacyjne rozwiązania i badania naukowe. Za cel stawiają sobie między innymi dążenie do zmian i rozwoju szkolnictwa wyższego, ale także wykształcenie młodego pokolenia świadomych Europejczyków.

Pojutrze zaczyna się kampus Uniwersytetów Europejskich w Wersalu organizowany przez prezydenta Macrona na zakończenie francuskiej prezydencji. Jednym z priorytetów francuskiej prezydencji było wzmacnianie współpracy uniwersytetów w ramach sieci europejskich tak, aby zmieniać ten krajobraz edukacyjny w Europie. Podsumowaniem będzie to spotkanie, podczas którego będziemy rozmawiali o nowych pomysłach Komisji Europejskiej w obszarze dydaktyki i uniwersytetów w Europie. Bardzo się cieszymy, że udało nam się przystąpić do sieci, która jest bardzo mocna, w której reprezentowane są uczelnie geograficznie rozsiane po całej Europie. Takie uczelnie jak Padwa, która ma w tym roku jubileusz 800-lecia, a więc uniwersytet z długą tradycją. Oczywiście ostatnie lata były trudne ze względu na pandemię. Nasza mobilność, jeśli chodzi o pracowników i studentów trochę się osłabiła, ale pracujemy nad tym, żeby wrócić do tzn. pełnego pędu i żeby wyjazdów było jak najwięcej. Myślę, że Sieć Uniwersytetów Europejskich będzie dawała nowe możliwości mobilności – mówi dr hab. Patrycja Matusz, prof. UWR, prorektor ds. projektów i relacji międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy