Upały we Wrocławiu. Ochłodzenia nie szukaj w fontannie

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Do Wrocławia znów zawitały upały. IMG wydało ostrzeżenie II stopnia, a to oznacza, że w najbliższe dni temperatura może sięgnąć powyżej 33 stopni na plusie. W takie upalne dni naszą uwagę i uwagę turystów szczególnie przyciągają fontanny miejskie. Należy pamiętać o tym, że nie są one dostosowane do tego, żeby tam się kąpać a tym bardziej, z nich pić.

Przede wszystkim ze względu na różne urządzenia, na przykład dysze sterujące tryskami wody, które mogą ulec zniszczeniu i o które można się zwyczajniej skaleczyć, wchodząc do misy fontanny. Drugą kwestią jest to, że woda we wszystkich naszych fontannach krąży w obiegu zamkniętym – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Należy pamiętać, że woda w fontannach miejskich jest uzdatniana środkami chemicznymi, które zapobiegają powstawaniu różnego rodzaju bakterii.

Więc z tego względu ta woda nie jest dobrym miejscem do zażywania kąpieli, szczególnie jeśli chodzi o małe dzieci i domowe zwierzęta. Natomiast nie jest ona zupełnie szkodliwa dla dzikich zwierząt, zamieszkujących nasze miasto. Wystarczy popatrzeć, jak w dobrym stanie są gołębie, zamieszkujące wrocławski Rynek, które codziennie zażywają kąpieli na placu Gołębim – mówi Ewa Mazur.

W tak upalne dni pamiętajmy o nawadnianiu. W wielu miejsca możemy skorzystać z tak zwanych zdrojów miejskich. 

Takich zdrojów na ten moment mamy we Wrocławiu 10. One są zlokalizowane na przykład przy Rynku na Placu Solnym, albo od drugiej strony na końcu ul. Świdnickiej, w Parku Tołpy, na Wyspie Słodowej, na Rynku Psiego Pola, jak również przed Hydropolis, czy przy Parku Staromiejskim przed Teatrem Lalek – mówi Martyna Bańcerek, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

Mamy tutaj przykład takiego urządzenia, z którego możemy napić się wody. Proszę powiedzieć jak to działa? – Możemy napić się wody nawet jeśli nie mamy butelki, wystarczy, że po prostu naciśniemy przycisk, schylimy głowę i woda leci, można spokojnie pić. Jeśli jesteśmy ze zwierzętami na spacerze, które też w trakcie upałów powinny pić więcej, to wówczas wystarczy, że naciśniemy przycisk i woda leci do specjalnej miski. Natomiast jeśli chcemy uzupełnić butelkę, z której woda się już wyczerpała to wystarczy, że podejdziemy z drugiej strony, naciskamy przyciski i woda leci do butelki.Świeża i czysta?Zgadza się. Bezpieczna, spokojnie można pić – mówi Martyna Bańcerek.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy