Urzędy we Wrocławiu w czasie epidemii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W związku z zagrożeniem epidemicznym zmienione zostały zasady funkcjonowania wrocławskich urzędów. Sprawdziliśmy, jakie są godziny otwarcia urzędów oraz co można załatwić przez internet lub telefonicznie.

Jak działają wrocławskie urzędy miejskie i gdzie szukać informacji?

Urzędy zredukowały liczbę pracowników, ale wciąż utrzymują ciągłość pracy. Aby sprawdzić, czy koniecznie trzeba udać się do Urzędu Miejskiego wystarczy skorzystać z chatbota, który odpowie na takie pytanie.

– Jeśli tak, to dla Państwa udostępnione są Centra Obsługi Mieszkańców w urzędach przy ulicy Bogusławskiego, Zapolskiej i na placu Nowy Targ – mówi Przemysław Gałecki, dyrektor biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Informacje można uzyskać również pod specjalnym numerem. Sprawy takie jak na przykład złożenie wniosku o dowód osobisty można załatwić zdalnie.

Zadzwońmy wcześniej albo dowiedzmy się, czy musimy iść do urzędu miejskiego. Jeśli tak, to idą tylko osoby zdrowe, bo strażnicy miejscy sprawdzają temperaturę wszystkich klientów – dodaje Przemysław Gałecki, dyrektor biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Jak w czasie pandemii działa urząd marszałkowski i wojewódzki we Wrocławiu?

W podobny sposób działa Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

– Osoby z zewnątrz, które załatwiały swoje sprawy w urzędzie marszałkowskim, mowa tu również o kontakcie z innymi samorządami, realizują te sprawy za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu oraz rozmaitych systemów teleinformatycznych – wyjaśnia Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Urzędnicy dostępni są dla klientów w godzinach pracy urzędu, czyli od 7:30 do 15:30.

Wypełniają swoje obowiązki. Natomiast w urzędzie przebywa możliwie ograniczona liczba osób. Wszystko to podyktowane jest środkami ostrożności – mówi Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Na ten moment niemożliwe jest na przykład złożenie wniosku o wydanie paszportu w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Zawieszona została także obsługa klientów.

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy