Uśmiech na Dzień Dziecka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, dlatego Fundacja Weź Pomóż zadbała o to, aby na ustach każdego z najmłodszych zagościć ogromny uśmiech.

Magdalena Rak to matka czworga dzieci – Mikołaja, Kacpra, Oli i Mai. Z okazji Dnia Dziecka każde z nich dostało specjalnie przygotowaną paczkę oraz mogło wybrać sobie mały upominek.

– Tak, jest bardzo ważne. Uważam, że w czasach, w których się znaleźliśmy – pandemii, dużej utraty zarobku i pracy. Jest to bardzo duża pomoc. Niestety nie każdego stać na to, żeby kupić dziecku prezent – mówi Magdalena Rak, matka czworga dzieci.

Niewielki gest może sprawić, że na ustach dzieci zagości uśmiech. Fundacja Weź pomóż przygotowała prawie tysiąc paczek dla najmłodszych, których rodzice często są w trudniejsze sytuacji.

– Ja uważam, że w dzisiejszych czasach jednak mnóstwo jest takich rodzin, gdzie wydaje nam się, że mają 500 plus, ale widać też, że w rodzinach jest po sześcioro siedmioro dzieci. Rodziny z reguły wynajmują mieszkania, mają schorowane dzieci – to wszystko są koszty – zaznacza Jan Piontek z Fundacji Weź Pomóż.

Oprócz przygotowanych paczek ze słodyczami, każde dziecko mogło wybrać sobie prezent wśród puzzli, książek i zabawek. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się także zdjęcia z autografami piłkarzy Śląska Wrocław.

– My też będziemy dzisiaj rozwodzić paczki, bo mamy wolontariuszy, którzy rozwożą po rodzinach, gdzie dzieci są schorowane. Mamy adresy tych osób, także dzisiaj takie paczki tam też trafią – dodaje Jan Piontek z Fundacji Weź Pomóż.

Inicjatywa fundacji Weź pomóż sprawiła sporo radości dzieciom, które oprócz prezentów, mogły także spędzić trochę czasu z rówieśnikami. 

– Uśmiechu, uśmiechu, naprawdę uśmiechu. Kochających rodziców i tego, żeby na swojej drodze spotkali bardzo fajnych ciepłych ludzi. Żeby im się w życiu udało – to jest bardzo ważne. No i tego dzieciństwa, żeby były takie całe życie. Ja jestem dorosłą osobą, ale w środku czuję, że jestem dzieckiem – mówi Jan Piontek z Fundacji Weź Pomóż.

My również życzymy wszystkim dzieciom dużo uśmiechu i spełnienia ich najskrytszych marzeń.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy