Utrudnienia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rozpoczęły się prace związane z wymianą dylatacji na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, tuż przy węźle Wrocław Stadion, w kierunku Warszawy. Kierowców, którzy w najbliższym czasie wybierają się w podróż, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków jazdy. Prace potrwają kilka tygodni.

Rozpoczęliśmy pierwszy etap, który polega na tym, że są wyłączone dwa pasy ruchu: awaryjny i wolny. Wykonawca musi zdemontować dylatację i później ją zamontować. Ten etap potrwa około 9 dni – mówi Magdalena Szumiata z GDDKiA we Wrocławiu.

Autostradowa Obwodnica Wrocławia to najchętniej i najczęściej wybierany przez kierowców objazd miasta. Ze względu na zły stan dylatacji, który mógł stanowić zagrożenie dla kierowców, GDDKiA podjęła decyzję o interwencyjnym przeprowadzeniu remontu.

 -No co zrobić, jeśli to jest konieczne, to jestem za – mówi mieszkaniec Wrocławia.

Słyszałem już o tym. Niewygodne to będzie dla nas – mówi jeden z kierowców.

W trzecim tygodniu lipca rozpocznie się drugi etap remontu. Tym razem zamknięty będzie pas lewy i środkowy.  Ten etap, jak podkreśla Magdalena Szumiata z GDDkiA, będzie znacznie trudniejszy do realizacji oraz będzie wymagać od kierowców cierpliwości i szczególnej uwagi. 

Kierowcy, którzy będą chcieli wjechać na węźle Wrocław Stadion w kierunku Warszawy, to nie bedą mogli tego zrobić bezpośrednio, tylko na węźle będą musieli skierować się w stronę Kudowy, a na następnym węźle Wrocław Lotnisko obrócić się i wtedy dopiero wjechać na właściwą jezdnię – dodaje Magdalena Szumiata z GDDKiA we Wrocławiu.

Podejrzewam, że to będzie uciążliwe, bo widzę, że są już poustawiane zwężenia. Wiadomo, że to jest obwodnica, ma być szybka do przejechania, a nie żeby stać w korkach – mówi jeden z kierowców.  

Zator, który będzie miał 3-4 kilometry, sprawi, że z obwodnicy na autostradę będzie się jechać godzinę – mówi jeden z kierowców. 

Do kierowców wybierających się w podróż i korzystających z AOW, GDDKiA apeluje o rozwagę i  korzystanie z dostępnych źródeł informacyjnych dotyczących ewentualnych utrudnień na drodze. 

Warto skorzystać z infolinii drogowej 19 111, jeżeli ktoś planuje wyjazdy wakacyjne lub urlopowe. Dyżurni pracują 7 dni w tygodniu, całą dobę, więc udzielają informacji o objazdach oraz jak najlepiej ominąć zatory i korki – podkreśla Magdalena Szumiata z GDDKiA we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że prace potrwają kilka tygodni. Jednak jak zapewniają wykonawcy, w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych, możliwe jest zakończenia prac w krótszym terminie. 

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy