Uwaga! Piesi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pieszy, który ma być jeszcze bardziej respektowany. W 2020 roku przepisy ruchu drogowego ulegną zmianie. Jedną z nich jest wprowadzenie bezwarunkowego zatrzymania w momencie zbliżania się do pasów, przy których czeka pieszy.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie bezwzględnego pierwszeństwa pieszych przy przejściach. Według tego przepisu kierowca będzie musiał się zatrzymać, gdy tylko pieszy zbliży się do pasów. Wrocławscy przechodni co do trafności ustawy są zgodni – takie przepisy znacznie poprawią ich bezpieczeństwo.

Przepisy, które mają zostać wprowadzone mają zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu – pieszych, rowerzystów. To właśnie oni w wypadkach drogowych odnoszą największe obrażenia. Niezależnie czy są sprawcami czy nie, często jako pierwsi giną podczas zdarzeń na drodze – mówi sierż. szt. Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Coś co może budować poczucie bezpieczeństwa na polskich drogach, to fakt, że kierowcy przejmują zachodnie obyczaje.

Dostrzegamy to na naszych drogach. Polscy kierowcy coraz częściej podróżują po Europie Zachodniej i przenoszą część drogowych zwyczajów na nasze tereny. Widzimy, że niektórzy już zatrzymują się przed przejściem, gdy tylko zobaczą pieszego. Jest to bardzo pozytywna praktyka – podsumowuje Ratajczyk.

Dokładne terminy pojawienia się nowych przepisów nie są jeszcze znane.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy