Uważaj na wiadomości od „kurierów” – policjanci ostrzegają przed oszustami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Obecnie większość z nas robi zakupy online. Szczególnie w okresie świątecznym i w trakcie noworocznych promocji, zdarza się, że jeszcze na ostatnią chwilę zamawiamy coś dla siebie i swoich najbliższych. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia życie, szczególnie wtedy kiedy korzystamy z usług kurierskich. Niestety jak zaznaczają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu taka forma zakupów stwarza pole do działania dla oszustów. Otóż na co warto uważać oczekując na doręczenie paczki?

Duża część zakupów przeniosła się do sieci, co stwarza pewne zagrożenie, a także pole do działania dla oszustów, którzy podszywają się pod firmy kurierskie wysyłając do nas fałszywe sms-y – ostrzega sierż. sztab. Paweł Noga, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Wiadomości, które otrzymujemy od oszustów zawierają zazwyczaj prośbę o dopłatę do przesyłki, prośbę o dopłatę za dezynfekcję paczki, czy zmianę jej miejsca doręczenia. W tych sms-ach znajduje się zazwyczaj link po którego kliknięciu zostaniemy przekierowani na stronę, która łudząco będzie przypominała stronę naszego banku, a wtedy niczego nie świadomi wpiszemy login i hasło, a wówczas oszuści wejdą w posiadanie tych cennych danych i niejednokrotnie bywa, że możemy przez to stracić nasze zgromadzone na koncie oszczędności – zaznacza sierż. sztab. Paweł Noga.

Apelujemy o rozwagę i dokładne analizowanie wiadomości, które otrzymujemy. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do prawdziwości tych informacji i tych wiadomości sms-owych, skontaktujmy się z firmą kurierską, która faktycznie miała dostarczyć nam tę paczkę i spytajmy się, czy ta wiadomość jest prawdziwa oraz czy faktycznie musimy uiścić jakąś dodatkową opłatę – apeluję sierż. sztab. Paweł Noga, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Kolejny weekend z kolei przypada weekendem sylwestrowo-noworocznym. Więc tutaj również apelujemy przede wszystkim o tą trzeźwość i aby nigdy nie łączyć alkoholu z późniejszym kierowaniem pojazdem. Wracając z sylwestrowej zabawy albo z jakiegoś spotkania, na którym spożywany jest alkohol, warto po prostu poprosić kogoś znajomego, żeby nas podwiózł. Pamiętajmy też o wszystkich obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa, ponieważ ona jeszcze nie ustąpiła. Tak że dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie najbliższych – apeluje sierż. Aleksandra Rodecka, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy