VI Business Mixer na Tarczyński Arena we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na Tarczyński Arena we Wrocławiu już po raz szósty odbyło się wydarzenie Business Mixer, które jest organizowane co roku przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „Invest Park”. Warto wspomnieć też o tym, że jest to największa tego typu impreza networkingowa, jeśli chodzi o nasz region, a w tym roku wzięli w niej udział przedstawiciele z 250 firm z całej Polski.

W ramach wydarzenia przedsiębiorcy mogą łatwiej wymienić się kontaktami i doświadczeniem dzięki formule „speed dating”, czyli tak zwanych „szybkich randek”. Uczestnicy mają do dyspozycji okrągłe stoły i po kolei przemieszczają się od stolika do stolika prezentując swoją ofertę.

Dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park” to wydarzenie ma duże znaczenie, ale jeszcze większe dla naszych przedsiębiorców, dla przedsiębiorców z obszaru „Invest Parku”, choć nie tylko. Szósta edycja Business Mixera jest wyjątkowa, bo po raz pierwszy organizujemy to w partnerstwie z Pracodawcami RP, czyli z największym podmiotem zrzeszającym biznes w Polsce, największym i najstarszym – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były nowe technologie i innowacje, więc nie zabrakło stoisk, gdzie można było spotkać roboty wykonujące określone czynności.

Tutaj mamy robota Barona, jest to robot, który robi drinki. Został stworzony na bazie robota produkcyjnego. Całe stanowisko zostało przez nas stworzone, przez nas zespół. Działamy sobie głównie w branży eventowej. Przyjeżdżamy na różne eventy, konferencje, targi. W tamtym roku też byliśmy z naszym robotem Pepperem i z robotem Lucki, więc co roku jesteśmy z innym. Jesteśmy z Opola, ale działamy w sumie na terenie całej Polski. Zaczęliśmy też już w tym roku działanie na terenie całej Europy. Właśnie też koledzy pojechali niedawno do Amsterdamu z naszymi robotami i szykujemy się na wyjazd do Wiednia – mówi Mariusz Buczek, firma Weegry.

My działamy głównie w trzech obszarach – produkty szpitalne, czyli wspomagające operacje i prace w szpitalu, również rynek ortodoncji, wspieramy stomatologów i to od strony sprzętu, i od strony komponentów, które oni wykorzystują, jak również rynek filtrów. Jesteśmy członkiem strefy przede wszystkim, więc czujemy się w obowiązku uczestniczyć również w takich wydarzeniach, ale jest to przede wszystkim networking i możliwość zdobywania dodatkowych doświadczeń, kontraktów – mówi Krzysztof Bober, firma Solventum.

Produkujemy modułowe systemy ekspozycyjne. W ofercie mamy dwa, Clever Frame i meble ekspozycyjne Hello Forum. Obydwa te systemy są ze sobą kompatybilne. Myślę, że każda z firm, która tutaj dzisiaj jest, wystawia się na mniejszych lub większych eventach, targach, więc jak najbardziej też tutaj prezentujemy nasze możliwości. Przede wszystkim nawiązujemy kontakty, relacje – mówi Szymon Dąbrowski, firma Clever Frame.

Edycje są bardzo podobne, jednak w tej czuć więcej technologii, więcej nowoczesności. Firmy, które się zgłosiły do udziału w tegorocznej edycji też są z tym bardzo mocno związane i widać, że strefa mocno inwestuje w przyszłość. Network, który tutaj powstaje, pozwala bardzo mocno rozwijać się też w tym kontekście firmom, ale przede wszystkim nawiązać relacje. Nie jest to nasz pierwszy raz, drugi. Natomiast zdecydowanie jest zawsze ciekawiej, lepiej. Jesteśmy złotym parterem tego wydarzenia, więc tym bardziej jest nam niezmiernie miło – mówi Tomasz Iwaniec, prezes zarządu Business Meeting Club sp. z o.o. 

To wydarzenie właśnie ma temu służyć. Ma służyć w spotkaniu z drugim człowiekiem, ma służyć w spotkaniu z przedsiębiorcą, aby tak, jak powiedziałem, najpierw się zainspirować, a później pomyśleć i wdrożyć być może jakieś wspólne projekty biznesowe – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy