Villa Maxa Erfurta w Jeleniej Górze. Jest nowy wykonawca na dokończenie remontu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Villa Maxa Erfurta to zabytkowy budynek z 1902 roku. Jego remont trwał jakiś czas, ale potrzebny był nowy wykonawca. Teraz został wyłoniony i do końca roku ma skończyć prace remontowe.

– Borykaliśmy się z poprzednim wykonawcą, który za wszelką cenę chciał nam utrudnić możliwość podpisania umowy na dokończenie tego zadania i do KIO odwoływał się od rozstrzygnięcia przez nas przetargu. W końcu wygraliśmy w KIO. Wejdzie wykonawca, który dokończy to zadanie. Zostały sprawy wykończeniowe, czyli podłogi i instalacje elektryczne, które trzeba połączyć, bo już właściwie sieć została położona, tak że sprawy przede wszystkim wykończeniowe – mówi Jerzy Łużniak , prezydent Jeleniej Góry.

Po remoncie obiekt będzie nową siedzibą Osiedlowego Domu Kultury.

– Wszystkie pomieszczenia są przygotowywane przede wszystkim dla nich, nawet z dodatkowym uzupełnieniem odnośnie do osób z niepełnosprawnością. Mamy tam windy, tak że będzie ten budynek spełniał wszystkie wymogi, jakie są kierowane do domu, do tego typu obiektów kulturalnych – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Koszt całej inwestycji to 12 mln zł.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy