#VolleyWrocław gotowy do sezonu. Chce walczyć o fazę play-off

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Połączenie doświadczenia i młodości, siatkówka szybka i kombinacyjna oraz walka o play-offy. Takie zapowiedzi słyszymy z ust zawodniczek #VolleyWrocław. W poniedziałek 4 października siatkarki rozegrają pierwszy mecz na własnym parkiecie. Rywalem Grot Budowlani Łódź.

W kadrze wrocławskiej drużyny młodość ma przeplatać się z boiskowym doświadczeniem. Zawodniczki i sztab szkoleniowy Volley Wrocław podkreślają, że klub zasługuje na wyższe miejsce w tabeli niż w poprzednim sezonie, dlatego będą walczyć o awans do najlepszej ósemki.

Myślę, że będzie naprawdę ciekawie. Wiele drużyn może sprawić niespodziankę, my również. Naszą najmocniejszą stroną będzie zespołowość, determinacja i walka, bardziej strona mentalna niż ta siatkarska. Mam nadzieję, że to pokażemy. Nie ma u nas podziału na młode i stare, staramy się wspierać te młodsze zawodniczki i póki co to współgra idealnie – mówi Natalia Murek, przyjmująca i kapitan #VolleyWrocław.

W nadchodzącym sezonie zespół dalej prowadzić będzie Dawid Murek, legenda polskiej siatkówki, mistrz i wielokrotny reprezentant kraju. Funkcję trenera objął w grudnia poprzedniego roku.

Myślę, że to będzie dobre połączenie. Do tego będzie charakteryzowało nas to, że będziemy zespołem, który będzie walczył do końca o każdą piłkę. Pokazaliśmy to już w poprzednim sezonie, pod koniec. Chcemy to kontynuować. Z tego, co widać, wszystkie zespoły się wzmocniły. Na pewno ten poziom będzie bardzo wyrównany, zwłaszcza w tym sezonie. Wykonaliśmy robotę, którą mieliśmy. Miejmy nadzieję, że to wszystko przyniesie efekty w trakcie sezonu – zaznacza Dawid Murek, trener #VolleyWrocław.

Dla libero Anny Bodasińskiej to pierwszy sezon w barwach wrocławskiego zespołu. Zawodniczka wcześniej grała w zespole z Piły, ale przyznaje, że wybrała Volley, bo potrzebowała lepszego klubu i nowych wyzwań.

Wydaje mi się, że przyszły tutaj dziewczyny, które naprawdę są w stanie wnieść dużo dobrego. Zostały dziewczyny, które już dawały dużo dobrego. Same plusy. Mam nadzieję, że stworzymy taką fajną mieszankę. Jest ten tak zwany team sprit, więc mam nadzieję, że będzie się utrzymywał nie tylko poza boiskiem, ale też na nim. Wydaje mi się, że jeśli serducho połączy się z naszą dobrą grą, to będzie dobrze – podkreśla Anna Bodasińska, libero #VolleyWrocław.

Młoda libero przyznaje także, że wrocławski zespół stać na bardzo wiele. Z pewnością będzie wyróżniać się odwagą na boisku i walką do samego końca o każdą piłkę.

Uważam, że stać nas na dużo, jeżeli każdy zagra swoją siatkówkę. Uważam, że na pewno stać nas na lepszą pozycję niż w poprzednim sezonie. Wiadomo, że prezes, my i kibice liczymy, że siatkówka we Wrocławiu wróci do tej fantastycznej formy sprzed kilku sezonów, ale tu musi pomóc wiele bodźców. Ja mam nadzieję, że zagramy naszą najlepszą siatkówkę, a ta doprowadzi nas jak najwyżej – dodaje Anna Bodasińska, libero #VolleyWrocław.

Przed wrocławiankami pierwsze w tym sezonie spotkanie przed własną publicznością. W poniedziałek 4 października w Hali Orbita zagrają z Budowlanymi Łódź. Zespół liczy na wsparcie kibiców, którzy będą mogli wrócić na trybuny po rocznej przerwie.

Wszyscy czekamy na to, aż kibice będą z nami na sali. Wiemy, że z powodu pandemii nie mieliśmy okazji być z nimi na sali. To nam teraz bardzo pomoże i czekamy na to z niecierpliwością aż kibice będą z nami w tych dobrych, ale i tych trudnych momentach – mówi Dawid Murek, trener #VolleyWrocław.

W poprzedniej kolejce siatkarki Dawida Murka uległy Legionovii Legionowo 1:3.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy