Voucher na mecz, zniżka do opery – odbierz Wrocławski Niezbędnik Senioralny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu ruszył pierwszy taki program w całej Polsce - od 6 września można we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego przy pl. Solidarności odebrać Wrocławski Niezbędnik Senioralny. Jest on przygotowany dla seniorów, którzy przejdą lub przeszli na emeryturę w 2021 roku. W prezencie znajduje się między innymi voucher na mecz Śląska Wrocław, plecak, etui na okulary i zniżka do Opery Wrocławskiej.

– Każdy lubi dostać prezenty, a do gwiazdki jeszcze daleko i tutaj taki deszcz prezentów. Sympatycznie, prezenty designerskie – mówi Jolanta Matkowska, wrocławska seniorka.

– W tym prezencie mamy list od Prezydenta Wrocławia, voucher na mecz Śląska Wrocław, pójdziemy na mecz. Mamy też voucher do Opery Wrocławskiej, żona się ucieszy. Jest także etui, torba i taki przewodnik po Wrocławiu – mówi Adam Florek, wrocławski senior.

– Średnio co roku we Wrocławiu mamy 12 tys. seniorów, którzy przechodzą na emeryturę. My chcielibyśmy te osoby, na początku nowego etapu życia przywitać, wyposażyć. Ma to być kompas dla seniorów, jak być dalej aktywnym – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

– Osoby przechodzące na emeryturę są bogactwem miasta. Są to osoby mądre, doświadczone jeszcze bardzo pełne energii, a czasami oddychające szeroko po pracy zawodowej i gotowe teraz podjąć działania, które mają być wielką satysfakcją – mówi Dorota Feliks, dyrektorka WCRS-u.

Wrocławscy seniorzy: mistrz świata w siatkówce oldbojów Adam Florek i Jolanta Matkowska, nauczycielka, która wciąż uczy w szkole języka polskiego, podkreślają, że życie seniora jest kolorowe i pełne wrażeń.

– Żyłam z zegarkiem w ręku, miałam wyliczony czas i wieczny stres, a teraz się budzę i wiem, że nic nie muszę – dodaje Jolanta Matkowska.

– Nic się nie zaczyna, nic się nie kończy. Najważniejsze jest dalej realizować swoje pasje – mówi Adam Florek.

Niezbędnik jest produkowany między innymi przy współpracy ze spółdzielnią PANATO, która aktywizuje osoby zagrożone marginalizacją społeczną.

– Nie tylko osoby z niepełnosprawnościami, ale także osoby, które były bezrobotne lub mamy, które wracają do pracy. Te wszystkie osoby były zaangażowane w projekt – dodaje Paulina Ograbisz, spółdzielnia PANATO.

Wrocławski Niezbędnik Senioralny wydawany jest w Przestrzeni Trzeciego Wieku Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przy pl. Solidarności 1/3/5 w pokoju 414 (IV piętro), od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-18:00.

– Zapraszamy, wszystkie osoby, które od 1 stycznia w 2021 roku otrzymały uprawienia emerytalne, czyli otrzymały zaświadczenie z ZUS-u. Wystarczy zabrać ze sobą takie oświadczenie oraz dowód osobisty okazać i my wydajemy niezbędnik – mówi Dorota Feliks.

– Co roku będziemy mieli 12 tysięcy więcej seniorów, dlatego warto dbać o siebie i cieszyć się życiem – dodaje Agata Gwadera-Urlep, radna Rady Miejskiej Wrocławia.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy