Vouchery – szansa dla firm

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Z powodu koronawirusa wiele firm gastronomicznych boryka się z problemami finansowymi. Można im pomoc zamawiając jedzenie na dowóz albo kupując vouchery do zrealizowania po epidemii.

Kryzys wywołany koronawirusem uderza we wszystkich przedsiębiorców. Często grozi im zamknięcie firm, w tym również lokali gastronomicznych. 

Jest bardzo dużo lokali, które – jak wiemy, mają koszty stałe, a teraz ich przychody z dnia na dzień spadły do zera. Pojawiło się pytanie: w jaki sposób będą oni mogli wypłacić wynagrodzenia, opłacić czynsz miesięczny nie generując żadnych przychodów – mówi Dominik Posmyk, współtwórca aplikacji Lunch Next.

W związku z sytuacją i zagrożeniem epidemiologicznym, cześć restauracji przeniosła się do internetu oferując swoje potrawy na wynos. Niektóre firmy skorzystała również z innego rozwiązania – voucherów, które można kupić już teraz i skorzystać z nich, kiedy lokale ponownie się otworzą. 

Vouchery to jest sposób finansowania, przesunięcie w czasie przychodu, który generuje firma od swoich klientów. Dzięki sprzedaży tych voucherów są oni w stanie wypłacić pensje, realizować płatności związane z wynajmem przestrzeni – dodaje Dominik Posmyk

Zrzeszeniem voucherów dla lokalnych biznesów zajęli się twórcy aplikacji Lunch Next. 

Lunch Next to platforma, na której lokalne biznesy takie jak restauracje, kawiarnie, fryzjerzy etc., mogą w łatwy sposób zacząć sprzedawać vouchery, które w tych trudnych czasach pozwolą im zapewnić płynność finansową. Dzięki temu firmy przetrwają najbliższe tygodnie – tłumaczy Piotr Grudzień, współtwórca aplikacji Lunch Next.

Lokale można wesprzeć dowolną kwotą, którą będzie można później wykorzystać w kawiarni lub u fryzjera.

Kiedy wszystko już wróci do normy, klienci będą mogli używać tych voucherów na co dzień kupując towary i usługi. Aby proces zarządzania nimi był łatwy dla właścicieli biznesów, w aplikacji mają dostęp do systemu, gdzie można odhaczyć jaka kwota została już wykorzystana z danego vouchera – wyjaśnia Piotr Grudzień.

Dzięki wspieraniu lokalnego biznesu jest szansa na to, aby osiedlowe kawiarnie, restauracje oraz zakłady fryzjerskie przetrwały.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy