W aplikacji sprawdzisz, gdzie jest pociąg. Koleje Dolnośląskie inwestują w tabor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Koleje Dolnośląskie są na dobrej drodze do pobicia kolejnych rekordów. Coraz więcej osób korzysta z usług przewoźnika, dlatego ten planuje zakup kolejnego taboru.

Koleje Dolnośląskie otrzymały 330 milionów złotych z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Dzięki dotacji możliwy będzie zakup m. in. piętrowych pociągów i składów spalinowych na te linie, które nie są zelektryfikowane. 

  • Koleje Dolnośląskie są bezwzględnie najlepiej odbierane w kraju jako przewoźnik regionalny, znacznie lepiej od PKP. Będziemy jeszcze zagęszczać te ruchy, czekamy na nowe pociągi. Zarząd Kolei Dolnośląskich zamówił kolejne pociągi i one będą przychodziły. Tak że jestem przekonany, że z tej drogi już nie można zawrócić. Trzeba rozwijać transport zbiorowy. Jeszcze raz podkreślam, będziemy promować korzystanie z transportu zbiorowego – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

We flocie spółki znajduje się ponad 80 pojazdów, a te pieniądze sprawia, że ich liczba może przekroczyć 100. 

  • Komunikacja zbiorowa, zwłaszcza kolej na Dolnym Śląsku, to jest wspaniały rozkwit. Promujemy, zachęcamy do jeżdżenia pociągami, pokazujemy nowe trasy, które są rewitalizowane, nowe połączenia i to, że jest coraz więcej nowego taboru. To przynosi skutek – podkreśla Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

W 2023 roku z usług KD skorzystali ponad 19 milionów osób. Tylko w pierwszym miesiącu tego roku 1,9 miliona pasażerów wybrało się w podróż z Kolejami Dolnośląskimi, więc to może być kolejny rekordowy rok dla przewoźnika. Z tego powodu KD cały czas stara się rozwijać dostępne usługi. Nowością jest to, że pasażerowie będą mogli sprawdzić, gdzie znajduje się pociąg, którym chcą podróżować. Do tego wystarczy telefon i aplikacja Google Maps. 

  • Cały czas wprowadzamy nowe udogodnienia dla naszych pasażerów. Aktualnie, dzięki naszej współpracy z Google, pasażerowie będą mogli zobaczyć w czasie rzeczywistym, gdzie znajdują się pociągi Kolei Dolnośląskich w aplikacji Google Maps. Nowość i jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy to także z naszymi partnerami, czyli z przewoźnikami czeskimi i niemieckimi – mówi Andrzej Padewski z Biura Prasowego Kolei Dolnośląskich.

Dzięki temu pasażerowie będą mogli zobaczyć realny czas przyjazdu i odjazdu pociągów, które będą również zmieniane w przypadku opóźnień. 

  • Po wejściu w aplikację Google, klikamy na daną stację kolejową, skąd widzimy, o których godzinach odjeżdżają pociągi w różnych kierunkach. Następnie klikając w poszczególne relacje, widzimy czasy opóźnienia lub czasy, za ile minut przyjedzie ten pociąg. W ten sposób jesteśmy w stanie na bieżąco śledzić jak wygląda, w jakim miejscu znajduje się pociąg, którym chcemy podróżować – podsumowuje Andrzej Padewski z Biura Prasowego Kolei Dolnośląskich.

Na mapach Google zobaczyć będzie można także autobusy komunikacji zastępczej oraz te kursujące w relacji do Góry, Stronia Śląskiego i Sycowa. 

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy