W Brzegu powstanie fabryka POSCO International Poland E-Mobility

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” ma swoje tereny również w województwie opolskim. W Brzegu odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod budowę fabryki koreańskiej POSCO, która w tym miejscu będzie produkowała rdzenie do silników samochodów elektrycznych.

Inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem POSCO International i POSCO Mobility Solutions. Decyzja o budowie fabryki w Brzegu zapadła w lutym bieżącego roku, a w marcu został zakupiony grunt od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

To kolejny duży zagraniczny inwestor Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” tu na Opolszczyźnie. Muszę powiedzieć, że w ostatnich latach Opolszczyzna przeżywa jakiś absolutny rozkwit. Widzimy ogromne zainteresowanie inwestorów Opolszczyzną – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE „Invest-Park”.

Części do pojazdów elektrycznych w fabryce w Brzegu będą produkowane na rynek europejski w zaawansowanej koreańskiej technologii.

Nasza firma zajmuje się produkcją kluczowych części do silników samochodów elektrycznych. Wybraliśmy polskie miasto Brzeg, jako miejsce dla naszej siedziby, dlatego że Polska ma dla nas kluczowe znaczenie i znajduje się w bliskim sąsiedztwie naszych klientów, czyli mam tu na myśli Słowację, Czechy i Niemcy. Wybraliśmy też miasto Brzeg, dlatego że otrzymaliśmy bardzo duże wsparcie od lokalnych władz i od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” – mówi Young Woo Lee, dyrektor generalny POSCO International.

Budowa fabryki POSCO przyczyni się również do rozwoju miasta Brzeg. 

Nowe miejsca pracy, nowa inwestycja, podatki dla mieszkańców, praca dla mieszkańców. Oprócz tego piękna współpraca, mam nadzieję nie tylko dotycząca sfery biznesu, ale także zrównoważonego rozwoju, rozwoju naszego miasta, integracji z mieszkańcami. Myślę, że otwiera się piękny etap w historii naszego miasta – mówi Violetta Jaskulska-Palus, burmistrzyni Brzegu.

Wartość inwestycji to ponad 183 mln zł. Wszystkie prace mają potrwać do maja 2025 roku.

Oprócz tego, że dzisiaj otwieramy i świętujemy wbicie łopaty pod budowę firmy POSCO, to w przyszłym tygodniu otworzymy kolejne Lokalne Centrum Biznesu, które będzie stało obok powstającej fabryki. To wszystko pokazuje, że jako Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna ofensywnie podchodzimy do inwestorów. Nie czekamy na potencjalnych przedsiębiorców, tylko przygotowujemy odpowiednią infrastrukturę. Mając taką odpowiednią infrastrukturę, mamy interesujące i atrakcyjne grunty dla nowych przedsiębiorców – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE „Invest-Park”.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy