W I kwartale 2024 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 758 tys. pasażerów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Włochy, Hiszpania, Portugalia - to tylko kilka z wielu kierunków, gdzie pasażerowie chętnie wybierali się podróżując z wrocławskiego lotniska w styczniu, lutym i marcu. To też przełożyło się na wyniki, bo w tych miesiącach Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 758 tys. pasażerów.


To jest wzrost, gdybyśmy mieli porównywać do ubiegłego rekordowego roku, o 22%. A więc solidny wzrost odnotowany przez Port Lotniczy Wrocław mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik Portu Lotniczego Wrocław S.A.


Sporym zainteresowaniem cieszyły się między innymi loty z Wrocławia do Seulu. Jest to nowość, która pojawiła się w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska w listopadzie ubiegłego roku. 


-To był takie główny punkt naszej zimowej siatki połączeń. Natomiast też warto powiedzieć, że te pozostałe nowości, jak marokański Agadir, Walencja lub Malaga w Hiszpanii również radziły sobie wyśmienicie. Ponad 90% obłożenia, wypełnienia tych relacji, to naprawdę doskonały wynik – mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik Portu Lotniczego Wrocław S.A.


Obecnie na wrocławskim lotnisku trwają już przygotowania do sezonu wakacyjnego.


Na pewno też przygotowujemy odpowiednią liczbę osób, która będzie w przyjazny, sprawny sposób obsłużyć pasażerów. Zwiększamy również obsługę przy kontroli bezpieczeństwa. To jest takie drugie miejsce, gdzie czasem mogą się zdarzyć kolejki, ale staramy się, żeby ten proces odprawy pasażerów, przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa był jak najkrótszy – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A.


Warto też wspomnieć o tym, że we wrześniu na pasażerów czeka nowość w postaci połączenia z Wrocławia na Madagaskar.


Ocean Indyjski, już takie krańce Afryki. Touroperator ITAKA zaproponuje te połączenia. Na razie są cztery terminy we wrześniu tego roku. Mamy nadzieję, że to się rozszerzy, że będzie tak duże zainteresowanie, że ITAKA zdecyduje się jeszcze w październiku latać – mówi  Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A.


Zobacz również

Leo ma około 6 lat i od kilku miesięcy mieszka we wrocławskim TOZ Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Właśnie, żeby pomóc takim bezdomnym zwierzętom, jak ten piesek, we wrocławskim aquaparku już po raz drugi zostały zorganizowane Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy