W kółko kręcę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od października rusza akcja W kółko kręcę. Jest to rywalizacja rowerowa podczas której zarejestrowani w aplikacji użytkownicy zbierają punkty za wykorzystywanie roweru jako środka transportu do pracy bądź szkoły. Za dużą aktywność i regularną jazdę na rowerze wykręcić można nagrody o wartości 40 tys. zł.

Nagrody mamy bardzo atrakcyjne. Dla pierwszych trzech osób mamy rowery, sponsorowane przez Rowery Stylowe. Dodatkowymi nagrodami są sakwy rowerowe, które pozwalają swobodnie przewozić na rowerze laptopy czy na przykład większe czy mniejsze zakupy, płaszcze przeciwdeszczowe specjalne dla rowerzystów oraz bluzy z kapturem– wymienia Ewa Macała z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miasta Wrocław. 

Dodatkowe nagrody przeznaczyli sponsorzy akcji, którzy udzielą zniżek czy darmowych wejść do różnych instytucji. By wziąć udział w wyzwaniu należy pobrać aplikację, zarejestrować się i oznaczyć trasę z domu do szkoły czy pracy.

-Później należy uruchomić aplikację tak aby ona zarejestrowała przejazd z chwilą kiedy osoba startuje. Jeśli startuje z miejsca, które zostało oznaczone na mapie i dojeżdża do tego miejsca docelowego otrzyma za tą drogę 50 pkt. Podobnie za wykonanie tej drogi w odwrotnym kierunku. Dodatkowe punkty będą przyznawane za przejechane kilometry– wyjaśnia Macała.

By konkurencja była uczciwa nałożony będzie limit kilometrów. W rywalizacji najważniejsza będzie regularność, a nie pokonana odległość.

Aplikacja szczególnie dedykowana jest osobom aktywnym zawodowo oraz  uczniom szkół ponadpodstawowych i studentom. To co szczególnie będzie punktowane w czasie rywalizacji, która będzie realizowania w aplikacji mobilnej to są właśnie trasy pokonywane z miejsca zamieszkania do miejsca pracy, szkoły, czy uczelni– dodaje Macała.

Miasto chce w ten sposób zachęcić do utrzymania formy rowerowej również jesienią. Czy wrocławianie jeżdżą chętnie na rowerze? 

Jest szybciej, sprawniej, przyjemniej– mówi rowerzystka, która sprawunki na mieście załatwia na rowerze. Inny rowerzysta mówi z przymrużeniem oka, że lubi poczuć wiatr we włosach, których nie ma i to zew rowerowy jest tym dlaczego wykorzystuje ten środek transportu. Rowerzyści zaznaczają, że jest przyjemniej jeździć na rowerze bo można decydować o trasie i na bieżąco ją zmieniać i oddychać  świeżym powietrzem.

To dzięki zmniejszeniu emisji spalin we Wrocławiu będzie więcej świeżego powietrza, a poruszanie  się na rowerze to mobilność bez zanieczyszczeń.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy