Programy Echo24

W pajęczynie pytań

Redaktor Tomasz Pajączek w autorskiej rozmowie na antenie Telewizji Echo24 podejmuje najważniejsze tematy dotyczące Wrocławia i Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki

Barczyk: idziemy do lekarza jak już jest za późno

Na jakim jesteśmy etapie pandemii? Kiedy może nadejść czwarta fala wirusa? Dlaczego w Polsce odnotowano w 2020 r. blisko 80 tys. nadmiarowych zgonów, najwięcej w Unii Europejskiej? Co zrobić, by ten tragiczny bilans już się nie powtórzył? O tym w rozmowie z Kamilem Barczykiem, dyrektorem bolesławieckiego szpitala. Zapraszamy!

Nie chcą spalarni śmieci. Czekają na deklarację prezydenta Wrocławia

Z Ewą Rozkosz z Inicjatywy “Stop wrocławskiej spalarni” rozmawiamy o sprzeciwie mieszkańców wobec planom budowy spalarni śmieci w graniczącej z Wrocławiem Wiszni Małej.

Radny PiS wystawia notę prezydentowi Wrocławia. Zobacz jaką

Z radnym PiS Łukaszem Olbertem rozmawiamy o planowanej budowie spalarni odpadów w graniczącej z Wrocławiem Wiszni Małej, obniżce cen biletów MPK, negocjacjach ws. wspólnego biletu z koleją oraz ocenie Jacka Sutryka na półmetku kadencji.

Powrót do starych cen biletów MPK. “To efekt koalicji Nowoczesnej z PiS”

Z radną Ewą Wolak z Platformy Obywatelskiej rozmawiamy o obniżkach cen biletów MPK, negocjacjach miasta z koleją ws. wspólnego biletu, półmetku prezydenta Jacka Sutryka oraz sprzeciwie mieszkańców wobec planowanej budowy spalarni odpadów w Wiszni Małej.

Mieszkańcy protestują przeciwko budowie spalarni śmieci. Czy słusznie?

Z Radosławem Gawlikiem rozmawiamy o planowanej budowie spalarni odpadów w Wiszni Małej oraz polsko-czeskim sporze ws. kopalni Turów.

Wrocław straci 15 mln zł na obniżce cen biletów? “To szacunkowe straty”

Czy Marcin Wiącek ma szansę zostać nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich? Prezes MPK obwinia Nowoczesną i PiS za to, że miasto nie kupi nowych tramwajów. Czy słusznie? Czy prezydentowi Wrocławia i marszałkowi uda się dojść do porozumienia ws. wspólnego biletu na przejazdy pociągiem? Dlaczego planowana budowa pomnika żołnierzy wyklętych budzi aż tyle emocji? O tym w rozmowie z wiceprzewodniczącym wrocławskiej rady Bartłomiejem Ciążyńskim.

Był przeciw podwyżkom cen biletów MPK. Teraz nie chciał obniżek

Dlaczego zmienił zdanie ws. cen biletów MPK? Co będzie dalej ze wspólnym biletem MPK i kolei? Jak na półmetku kadencji radzi sobie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk? O tym w rozmowie z byłym radnym PiS, dziś w prezydenckim klubie, Mirosławem Lachem.

Wydobycie w kopalni Turów zostanie wstrzymane?

TSUE nakazało Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów. Co teraz? Od lipca będą tańsze bilety MPK. Czy to dobre rozwiązanie? Jak wypada prezydent Wrocławia na półmetku kadencji? Co dalej z Piątką dla zwierząt? O tym w rozmowie z liderką Zielonych i posłanką KO Małgorzatą Tracz.

Kto zyska, a kto straci na Polskim Ładzie?

Prof. Marian Noga opowiada o blaskach i cieniach nowych pomysłów podatkowych, proponowanych przez PiS w ramach Polskiego Ładu. Mówi, kto może zyskać, a kto stracić na ewentualnych zmianach oraz dlaczego Polska jest z drugą najwyższą inflacją w Unii Europejskiej.

Górski: prezydent nie może banować mieszkańców, gdy się z nimi nie zgadza