Programy Echo24

W pajęczynie pytań

Redaktor Tomasz Pajączek w autorskiej rozmowie na antenie Telewizji Echo24 podejmuje najważniejsze tematy dotyczące Wrocławia i Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki

Wrocławskie zoo to poziom ligi mistrzów

Dlaczego po 15 latach Radosław Ratajszczak odchodzi z wrocławskiego ogrodu zoologicznego? W jakiej kondycji zostawia zoo? Czy ma faworyta na swojego następcę? O tym prezes zoo Radosław Ratajszczak opowiada w rozmowie z Tomaszem Pajączkiem.

Rekordowa inflacja. Jeszcze w tym roku przekroczy 6 proc.?

Z ekonomistą, prof. Marianem Nogą, rozmawiamy o cenach chleba, o tym, co napędza inflację oraz o zmianach podatkowych w Polskim Ładzie.

Karpiński: chcemy rozwijać kolej w mieście

Dlaczego prezydencki klub we wrocławskiej radzie głosował przeciw uchwale o kolei miejskiej? Czy jest szansa na porozumienie prezydenta Wrocławia i marszałka w sprawie wspólnego biletu na MPK i kolej? Dlaczego nie udało się zrealizować planów tramwajowych sprzed 5 lat? Kto zostanie nowym szefem dolnośląskiej PO oraz dlaczego Roman Szełemej został zwolniony z pracy w wałbrzyskim szpitalu? Na te pytania odpowiada Paweł Karpiński z PO.

Sysło: brakuje konsultacji w kwestiach związanych z kulturą

Z Tomaszem Jakubem Sysło rozmawiamy o Wrocławiu dostępnym dla wszystkich, wrocławskiej radzie kultury oraz muralach na ścianach kamienic.

Szełemej i Jaros chcą pokierować dolnośląską PO

Z Markiem Łapińskim rozmawiamy o wyborach nowego szefa dolnośląskiej Platformy, wciąż nieobsadzonym miejscu w zarządzie województwa, proteście medyków oraz brutalnych interwencjach policji, które zakończyły się śmiercią trzech osób.

Jaros: komendant wojewódzki policji do dymisji

Poseł PO Michał Jaros mówi o interwencjach policji, które zakończyły się śmiercią trzech osób oraz wyborach we wrocławskiej i dolnośląskiej Platformie.

Od śmierci Igora Stachowiaka w policji nic się nie zmieniło

Z Piotrem Kładocznym z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka rozmawiamy o ostatnich interwencjach policji, które zakończyły się śmiercią trzech osób.

Piątka dla zwierząt. „Oszukali nas”

Z Konradem Kuźmińskim, prezesem Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, rozmawiamy o szumnie zapowiadanej piątce dla zwierząt, z której się wycofano oraz akcie oskarżenia m.in. za kradzież zwierząt.

Chybicka przechodzi na emeryturę

– Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść – mówi prof. Alicja Chybicka, która ostatni miesiąc kieruje Przylądkiem Nadziei, później zastąpi ją prof. Krzysztof Kałwak. W rozmowie z Tomaszem Pajączkiem Chybicka mówi też o proteście ratowników, szczepieniach oraz Campusie Polska Przyszłości.

Pensja nauczyciela jest za niska

Z Romanem Kowalczykiem, dolnośląskim kuratorem oświaty, rozmawiamy o nowym roku szkolnym, ministerialnych wytycznych i wciąż nieobsadzonych etatach nauczycieli w wielu szkołach w regionie. Brakuje głównie anglistów. Głównym powodem są niskie płace.