Programy Echo24

W pajęczynie pytań

Redaktor Tomasz Pajączek w autorskiej rozmowie na antenie Telewizji Echo24 podejmuje najważniejsze tematy dotyczące Wrocławia i Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki

Karwan: niepotrzebny nam chaos

– Najbliższa sesja pokaże, kto ma większość w sejmiku – mówi w rozmowie z Tomaszem Pajączkiem Piotr Karwan, przewodniczący PiS w sejmiku dolnośląskim. Odpowiada też na pytania o to, czy dojdzie do zmiany przewodniczącego sejmiku oraz o kwestie pandemii.

Suligowski: PiS wycofało się z Piątki dla zwierząt

Robert Suligowski z Zielonych mówi o ochronie zwierząt w Polsce, wycince drzew w Lesie Mokrzańskim, unijnym Funduszu Odbudowy oraz brutalnej interwencji policji w Głogowie.

Huskowski: najbliższa sesja testem dla wszystkich

– Jeśli zmieni się większość w sejmiku, naturalną rzeczą będzie odwołanie Andrzeja Jarocha z funkcji przewodniczącego sejmiku – mówi w rozmowie z Tomaszem Pajączkiem radny Nowoczesnej Plus Stanisław Huskowski. Padają też pytania o ochronę zwierząt i likwidację funkcji architekta miasta Wrocławia.

Kuźmiński o ratowaniu zwierząt: wyręczamy państwo

Jak działa system ochrony zwierząt w Polsce? Co powinno się zmienić? Jak wyglądają interwencje, które podejmują organizacje prozwierzęce i z czym mierzą się one na co dzień? O tym w rozmowie Tomasza Pajączka z szefem Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konradem Kuźmińskim.

Walka z pandemią, to walka o życie

Senator KO Bogdan Zdrojewski mówi między innymi o szczepieniach na koronawirusa, ochronie zwierząt w Polsce oraz politycznych szachach w sejmiku dolnośląskim.

Ks. Kowalski: postępujmy ze zdrowym rozsądkiem

Z rzecznikiem archidiecezji wrocławskiej ks. Rafałem Kowalskim rozmawiamy między innymi o limitach wiernych w kościołach, jak w tym roku będzie wyglądało tradycyjne święcenie pokarmów oraz karach dla duchownych, którzy tuszowali nadużycia seksualne.

Łapiński: Cezary, chodź do nas

Marek Łapiński, przewodniczący klubu KO w sejmiku dolnośląskim, mówi o budowie nowej większości w sejmiku, planach odwołania Andrzeja Jarocha oraz próbach przeciągnięcia marszałka Cezarego Przybylskiego na swoją stronę. (Rozmowa nagrana jeszcze przed zwołaniem na 1 kwietnia nadzwyczajnej sesji).

Całe rodziny umierają na COVID-19

Dyrektor szpitala powiatowego w Bolesławcu Kamil Barczyk mówi o dramatycznej sytuacji w placówce, wszystkich zajętych łóżkach, przemęczonym personelu i tragedii wielu rodzin, bo z powodu koronawirusa wciąż umiera bardzo dużo osób.

Nowy układ sił na Dolnym Śląsku

Patryk Wild z Bezpartyjnych Samorządowców mówi o wojnie domowej w obozie Bezpartyjnych oraz zbudowaniu nowej większości w sejmiku wspólnie z KO i Nowoczesną Plus. Tłumaczy też dlaczego przez lata stan torowisk we Wrocławiu nie ulegał poprawie.

Śmiszek: rząd nie wprowadzi stanu klęski żywiołowej

Wrocławski poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek mówi między innymi o coraz trudniejszej sytuacji pandemicznej, przejściu posłanki Lewicy do Porozumienia, wniosku o odwołanie komendanta miejskiego policji we Wrocławiu oraz trwającym impasie w wyborze nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.