Programy Echo24

W pajęczynie pytań

Redaktor Tomasz Pajączek w autorskiej rozmowie na antenie Telewizji Echo24 podejmuje najważniejsze tematy dotyczące Wrocławia i Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki

Cafe Równik w dobie pandemii

Prof. Małgorzata Młynarska opowiada, jak podopieczni Cafe Równik walczą o przetrwanie na rynku i jakie efekty przynosi ich terapia.

Charłampowicz o pandemii: nic nie jest pod kontrolą

– Chcemy stworzyć porozumienie na opozycji, które wygra z PiS – mówi Jarosław Charłampowicz z PO. Komentuje też działania rządu ws. pandemii oraz prace senackiej komisji ws. Pegasusa.

Kowalczyk o lex Czarnek: to dodatkowe zabezpieczenie dla szkół

Z Romanem Kowalczykiem, dolnośląskim kuratorem oświaty, rozmawiamy o zmianach, jakie niesie lex Czarnek: wzmocniona rola kuratorów oświaty i zmiany działania organizacji pozarządowych w szkołach. Będzie też o szczepieniach nauczycieli i wpływie Polskiego Ładu na ich pensje.

Barczyk: mało testów, dużo zgonów

Dyrektor szpitala w Bolesławcu Kamil Barczyk mówi o mobilizacji przed piątą falą pandemii oraz prognozach, które zakładają nawet 100 tys. zakażeń dziennie.

Ekostraż planuje budowę ośrodka dla dzikich zwierząt

Z Anną Chrobot z wrocławskiej Ekostraży rozmawiamy o wpływie fajerwerków na zwierzęta, planach na nowy rok oraz zwierzakobusie, którym wolontariusze już wkrótce będą jeździć na interwencje.

Zdrojewska: młodzi przekonają się, co to jest inflacja

Z senator Barbarą Zdrojewską z PO rozmawiamy o skutkach drożyzny i Polskiego Ładu, Pegasusie oraz aferze mailowej.

Prezes MPK o celach na nowy rok

Z prezesem wrocławskiego MPK Krzysztofem Balawejderem rozmawiamy o bilansie ostatnich 12 miesięcy, zadaniach na 2022 rok oraz drożyźnie, która uderzy także w miejskiego przewoźnika.

Śmiszek: szczepienia powinny być obowiązkowe

Z posłem Lewicy Krzysztofem Śmiszkiem rozmawiamy o projekcie obowiązkowych szczepień dla wszystkich, podwyżkach za gaz i prąd oraz inwigilacji przy pomocy Pegasusa.

Finansowa prognoza na 2022 rok. „Złapiemy się za portfele”

Z prof. Marianem Nogą z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu rozmawiamy o tym, co nas czeka w 2022 roku: inflacja, droższa żywność, wyższe rachunki za gaz, prąd i wyższe raty kredytów.

Zieloni: czas na obowiązkowe szczepienia

Posłanka Małgorzata Tracz mówi, dlaczego rezygnuje z bycia przewodnicząca Zielonych, komentuje też sytuację pandemiczną, przyjęcie ustawy lex TVN, sprawę Mejzy oraz zwrot w sprawie wypadku premier Beaty Szydło.