Programy Echo24

W pajęczynie pytań

Redaktor Tomasz Pajączek w autorskiej rozmowie na antenie Telewizji Echo24 podejmuje najważniejsze tematy dotyczące Wrocławia i Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki

Granowska o energii elektrycznej dla Wrocławia. „Będziemy musieli sobie jakoś poradzić”

Z Renatą Granowską, wiceprezydent Wrocławia z PO, rozmawiamy o cenach energii, planie oszczędnościowym Wrocławia oraz największej bolączce wrocławskiej edukacji.

Nauczyciele żądają podwyżek

– Można formułować swoje postulaty, ale jeśli chodzi o formy protestu, to trochę bym się miarkował. Rozmowy, negocjacje, ale nie strajki – mówi Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator oświaty, o akcji protestacyjnej nauczycieli, którzy domagają się 20 proc. podwyżek płac.

Zdrojewska o wpisie Sutryka: niedopuszczalna odpowiedź

Z Barbarą Zdrojewską, senator Platformy Obywatelskiej, rozmawiamy o sprawie reparacji od Niemiec, odwołaniu Jacka Kurskiego z TVP, internetowych wpisach prezydenta Wrocławia, inflacji oraz trudnej zimie.

Śmiszek o inflacji i drożyźnie. “To są dziś prawdziwe problemy Polaków”

Z wrocławskim posłem Nowej Lewicy Krzysztofem Śmiszkiem rozmawiamy o żądaniu reparacji wojennych od Niemiec, szalejącej inflacji, drożyźnie i problemach z węglem, a także kontrowersyjnym wpisie prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i jego dalszej współpracy z Lewicą.

Gawlik ostro: Odra jest dziś grobem

Z Radosławem Gawlikiem, prezesem stowarzyszenia Eko-Unia rozmawiamy o katastrofie ekologicznej na Odrze i wnioskach, jakie państwo musi wyciągnąć z tej sytuacji.

Maj o kulturze: dziś jest jak droga szóstej albo piątej kategorii odśnieżania

Z rozmowie z Krzysztofem Majem, członkiem zarządu województwa dolnośląskiego, poruszamy tematy zmian w kulturze, Forum Ekonomicznego w Karpaczu, skandalicznego wpisu prezydenta Wrocławia oraz katastrofy w Odrze.

Prof. Noga: inflacja jeszcze będzie rosła

Do marca przyszłego roku inflacja przekroczy 20 proc. przewiduje ekonomista, prof. Marian Noga z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. – Później zacznie spadać.

Czy wrocławian czekają kolejne podwyżki? Nie można tego wykluczyć

Z Czesławem Cyrulem z Nowej Lewicy rozmawiamy o katastrofie ekologicznej na Odrze, a także o inflacji i drożyźnie.

Zatrucie Odry. „Pewnie nigdy nie dowiemy się, co było pierwotną przyczyną”

Krzysztof Smolnicki z Koalicji Czas na Odrę uważa, że do katastrofy ekologicznej na Odrze doprowadziło kilka czynników: zrzut zasolonej wody, wysokie temperatury oraz masowe prace regulacyjne, które naruszyły osady denne. Jego zdaniem na dokładne wyjaśnienie sprawy jest już za późno.

Odra umiera na naszych oczach

Z Michałem Górskim, wrocławskim radnym Nowej Nadziei, rozmawiamy o zatruciu Odry, wymianie pieców, dopłacie ponad 2 mln zł do koncertu Dawida Podsiadły na wrocławskim stadionie oraz samorządowej prognozie wyborczej.