W Sycowie rozdano stypendia dla zdolnych sportowców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sycowska młodzież jest bardzo zdolna, aktywnie się rozwija i próbuje między innymi budować karierę w różnych sportach. Ostatnio najzdolniejsi zostali wyróżnieni przez burmistrza miasta i gminy Syców, a niektórym poszczęściło się nawet dostać stypendium za osiągnięcia sportowe.

Wniosek o stypendium sportowe mogli składać wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Syców. Dzięki rozszerzeniu projektu uchwały, mogli się o nie też starać uczniowie szkół ponadpodstawowych. 

Nie ma nic lepszego, jak inwestowanie w młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje pasje, a czasami brakuje pewnych możliwości. Dlatego razem z Radą Miasta podjęliśmy inicjatywę, żeby sport i dzieci, które rozwijają się i osiągają ponadprzeciętne sukcesy, mogły zostać docenione na poziomie burmistrza i Rady Miasta. Bardzo się cieszę, że udało się po raz pierwszy w historii zorganizować takie wydarzenie i uhonorować stypendiami wszystkich tych, którzy w ostatnim roku osiągnęli ponadprzeciętne sukcesy – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

Łącznie za osiągnięcia sportowe tym razem zostało wyróżnionych 6 osób, a stypendium sportowe otrzymało 5 osób.  

Trenuje taekwondo od 2016 roku. Rok temu na Mistrzostwach w Polsce, zdobyłem pierwsze miejsce. Dzięki temu medalowi dostałem się do kadry narodowej. Byłem na zgrupowaniu i w październiku ubiegłego roku wylecieliśmy z kadrą do Hiszpanii na Mistrzostwa Europy, gdzie zdobyłem brązowy medal.

Jeśli chodzi o to stypendium, zostałeś wyróżniony, co czujesz w związku z tym, co to dla ciebie znaczy? 

Czuję radość i chciałbym dalej walczyć, żeby dostać taką motywację – mówi Sławomir Podralski, trenuje taekwondo, dostał stypendium sportowe.

Na przykład na Pucharze Polski w 2021 roku w Ostrowie, zdobyłem drugie miejsce w walkach i trzecie miejsce w układach formalnych. Później już miałem już większe takie doświadczenie w zawodach. Czuję się wyróżniony, ogólnie to jest dla mnie przeżycie – mówi Antoni Sobczak, trenuje taekwondo, dostał stypendium sportowe.

Z wykształcenia, jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Sport zawsze czułem i chciałem, żeby moje dzieci też miały zaszczepiony. Trenujemy, staramy się tutaj z żoną wspierać go w wyborze – mówi Roman Sobczak, tata Antoniego Sobczaka.

Jak miałem 7 lat, to tata zawiózł mnie pierwszy raz do Wrocławia na trening. Od razu wiedziałem, że to mi się już bardzo podoba i chciałbym to robić. Rozumiem, że rodzice poświęcają bardzo dużo czasu na to i energii, chcą pielęgnować moją pasję. Jestem bardzo dumny z moich rodziców. Pieniądze, które dostałem, myślę, że przeznaczymy na treningi albo zakup sprzętu sportowego do dalszego rozwoju – mówi Szymon Ciemny, gra w tenisa, dostał stypendium sportowe.

Bianka uprawia taniec nowoczesny. Na początku była to grupa w Sycowie. Bianka wtedy miała bodajże 5 lat, kiedy zaczęła uczęszczać do tej grupki. Stopniowo się to rozwijało. Później zaczęły się poważne zawody, łącznie z Mistrzostwami Polski, Europy i Świata. Chcieliśmy, żeby Bianca była po prostu aktywną osobą. Cieszymy się, że przy okazji udaje jej się coś osiągnąć więcej – mówi Miłosz Więcławski, tata Bianki Więcławskiej, która dostała stypendium sportowe.

Udało nam się wygospodarować 25 tysięcy złotych. To jest bardzo duża kwota i za to jestem wdzięczny, że Rada Miasta zdecydowała się te środki przeznaczyć. Są to sporty niszowe, co pokazuje, że w Sycowie nie tylko piłka nożna, ale również inne sporty mają swoją przyszłość. Mam nadzieję, że dzięki właśnie takiemu wydarzeniu, za rok będzie tutaj zdecydowanie więcej rodziców, a już na pewno zdecydowanie więcej wniosków – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy