Wakacje rozpoczęte! Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w gminie Kobierzyce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
23 czerwca w placówkach oświatowych odbyło się zakończenie roku szkolnego. Świętowali tę uroczystość między innymi uczniowie gminy Kobierzyce. Odwiedziliśmy jedną z 6 placówek znajdujących się na terenie gminy, czyli SP w Pustkowie Wilczkowskim. Do placówki uczęszcza 145 uczniów, którzy odebrali świadectwa i dyplomy oraz wyruszyły w wakacyjna przygodę.

Rok szkolny był bardzo ciężki. Niestety było bardzo dużo wyzwań. Jest to taki rok, kiedy młodzież i dzieci mogli wyjeżdżać na różnego rodzaju wyjazdy, wycieczki, które były organizowane z projektu unijnego. Bardzo dużo konkursów, dużo nauki, dużo wyzwań. Mimo wszytko daliśmy radę, zakończyliśmy ten rok szkolny. Mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni, uczniowie również, bo wybierają się w tej chwili na wakacje – mówi Beata Kuźmicz, dyrektorka SP w Pustkowie Wilczkowskim.

W trakcie uroczystości nie zabrakło występów artystycznych uczniów i przedszkolaków, którzy przy okazji podziękowali rodzicom i nauczycielom za ten rok szkolny.

Dziś to jest takie zwieńczenie, wspaniały dzień, przede wszystkim dla dzieciaków, bo już wyczekiwane od jakiegoś czasu wakacje. Będą się cieszyć tym pobytem ze swoimi bliskimi, rodzicami, rówieśnikami. Będzie po prostu czas zabawy – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Gmina Kobierzyce jest częścią aglomeracji wrocławskiej, więc uczniowie SP w Pustkowie Wilczkowskim na zakończenie roku szkolnego dostali między innymi karty aglomeracyjne, które umożliwiają darmowe wejścia do różnych placówek i instytucji między innymi na terenie Wrocławia. Baza placówek oświatowych znajdujących się na terenie gminy Kobierzyce cały czas ulega rozbudowie. Szkoła w Pustkowie Wilczkowskim również obecnie przechodzi proces modernizacji.

Tutaj jest tak, że już zrobiliśmy remont zewnętrzny i dach. Natomiast wewnątrz będzie całkowity remont generalny. Oczywiście nie będzie tu przebudowy, będą tu pewnego rodzaju modernizacje. Ale będzie totalnie po nowemu – mówi Piotr Kopeć.

W tym roku w gminie Kobierzyce świadectwo ukończenia nauki łącznie otrzymało 2939 uczniów szkół podstawowych, 413 ósmoklasistów oraz 379 pierwszoklasistów. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy