Wakacje we Wrocławiu. Spędź lato na Pergoli

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Żeby miło spędzić wakacje nie koniecznie musimy wyjeżdżać poza Wrocław. Na terenie naszego miasta jest wiele ciekawych miejsc, gdzie można przyjemnie spędzić czas z całą rodziną. Jednym z nich jest Hala Stulecia. Można tutaj przyjechać i wziąć udział w wydarzeniu „Lato na Pergoli”.

Lato na Pergoli – to jest cykl bezpłatnych wydarzeń, które będą się odbywać w każdy weekend lipca. 

Atrakcję, które są przewidziane, będą odbywać się przy fontannie, która będzie wyznaczać taki rytm tego, co się dzieje. Bo w piątki i soboty zapraszamy na pokazy specjalne. We Wrocławskim Centrum Kongresowym będą odbywać się bezpłatne zajęcia z jogi, z fat burningu i zumby – mówi Tomasz Myszko-Wolski, rzecznik prasowy Hali Stulecia.

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej będą się odbywać w każdy piątek i sobotę o godzinie 21.45. Te pokazy zawsze gromadzą tłumy mieszkańców i turystów. W zeszłym roku fontanna przeszła modernizację i teraz będziemy mogli zobaczyć te pokazy w nowej odsłonie. Znajdzie się też coś dla wielbicieli gier planszowych.

Olbrzymia kolekcja gier do wyboru. Można zagrać zarówno w ciągu dnia, jak również zapraszamy na nocne granie. Można grać aż do godziny 00.00 w nocy. Szczegółowy harmonogram znajdą państwo na stronie halastulecia.pl – mówi Tomasz Myszko-Wolski.

Na miłośników tańca czeka również wieczór z Silent Disco, który odbędzie się 15 lipca od godziny 19.00 do 00.00. Z kolei w czwartek 20 lipca Hala Stulecia zaprasza na kino plenerowe, które odbędzie się o godzinie 21.00. Będzie to francusko-włoski dramat „Bezmiar”. 

Zapraszamy również na spacery z przewodnikiem po Hali Stulecia. Tutaj prosimy tylko o zapasanie się wcześnie, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona – mówi Tomasz Myszko-Wolski, rzecznik prasowy Hali Stulecia.

Spacery z przewodnikiem odbędą się 7 i 29 lipca. W tygodniu piękne tereny Pergoli również są dostępne, więc jak najbardziej można tutaj przyjechać, pospacerować i przy okazji poleżeć na leżaku albo odpocząć na ławeczce przy fontannie.

To jest idealny sposób na spędzenie tych wakacji w mieście, skorzystanie z kompleksu Hali Stulecia oraz pobliskiego parku Szczytnickiego – mówi Tomasz Myszko-Wolski.

Zwiedzając Pergolę i Park Szczytnicki możemy również zajrzeć do Ogrodu Japońskiego, który również znajduje się na terenie Hali Stulecia. 

Mamy tutaj pierwiastek żeński i męski, kaskady żeńskie i męskie. Mamy bardzo dużo roślinności przywiezionych typowo z Japonii,  z Bliskiego Wschodu. Tak że możemy sobie tutaj odpocząć, posiedzieć i w takim spokoju i harmonii po całym dniu złapać taki odpoczynek – mówi Ewa Śliwakowska, przewodniczka studencka.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy