Wakacyjne Laboratorium w gminie Trzebnica

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W sołectwach gminy Trzebnica odbywają się wakacyjne laboratoria. To zajęcia, gry i zabawy skierowane do dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości. W Brzykowie trwało takie wakacyjne spotkanie, które zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy.

– Integrujemy dzieci, aktywizujemy, działamy plastycznie, sportowo, żeby dzieci mogły się zintegrować z innymi – mówi Katarzyna Koćma, Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy.

– Nie nudzi mi się, bo gramy w piłkę, malujemy i robimy także pluszaki – mówi Antek, uczestnik warsztatów.

– Możemy się bawić i to jest fajne – mówi Zosia, uczestniczka warsztatów.

U mojej babci są bociany. Były aż cztery! Rysowałem swój dom, było to dla mnie łatwe – dodaje Adaś, uczestnik warsztatów.

– Dzieci mają mieć możliwość wyjścia z domu, spotkania się, poznania nas. Muszą zobaczyć, że można zająć się różnymi innymi rzeczami niż tylko siedzeniem w domu. Zależy nam, żeby dzieci się otworzyły i były różne zajęcia – podkreśla Paulina Franczak-Orłowska, Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy.

W sytuacji kiedy dzieci z pobliskich miejscowości nie mogą przyjechać do Trzebnicy, to Gminne Centrum Kultury i Sztuki przyjeżdża do nich. Takie spotkania to także możliwość edukacji, że najmłodsi z mniejszych miejscowości także mogą spełniać swoje marzenia i nie muszą się czuć gorsi niż młodzież i dzieci z dużych miast.

– 4 sierpnia będziemy w Skarszynie, a 11 sierpnia w Skoroszowie. Zapraszamy wszystkie dzieci – mówi Katarzyna Koćma, Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy.

Wakacyjne laboratorium odbywa się także w Trzebnicy.

– W budynku Gminnego Centrum Kultury i Sztuki w pracowniach artystycznych przeprowadzamy zajęcia z zakresu malarstwa, konstrukcji, zajęcia techniczne. Pokazujemy, jak za pomocą środków codziennego użytku można się świetnie bawić – mówi Aleksandra Kuriata, Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy.

Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy chce najmłodszych zarazić miłością do kultury i organizuje także wycieczki do Wrocławia.

– Dzieci były w Narodowym Forum Muzyki, gdzie uczyły się tańców ludowych, a także zwiedziły budynek. Teraz będziemy organizować wycieczkę do Hydropolis – dodaje Aleksandra Kuriata.

Wszelkie informacje na temat wakacyjnych wyjazdów i zapisy można znaleźć na stronie Gminnego Centrum Kultury i Sztuki.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy