Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wśród liderów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna w 2023 roku zajęła pozycję wicelidera wśród wszystkich stref ekonomicznych w Polsce, tworząc ponad tysiąc nowych miejsc pracy. Spółka nie zamierza osiadać na laurach i w nadchodzącym roku planuje kolejne przedsięwzięcia.

Od połowy 2018 roku w Polsce funkcjonuje program Polskiej Strefy Inwestycji, w ramach którego WSSE zajmuje pierwsze miejsce pod względem pozyskanych środków.

  • W sumie Polska pozyskała od tego momentu nowych inwestycji na poziomie 116 mld złotych, a WSSE zajmując pierwsze miejsce, pozyskała inwestorów na wartość 19 200 000 000 złotych – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK” Sp. z o.o.

A tylko w poprzednim roku udało się stworzyć ponad 1100 nowych miejsc pracy. Jak podkreśla Piotr Wojtyczka, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, inwestorzy chętnie wybierają Dolny Śląsk z wielu względów.

  • Znakomita lokalizacja WSSE, świetna infrastruktura w południowo-zachodniej części kraju, a także obiecujące plany infrastrukturalne związane z Dolnym Śląskiem, budowa drogi S3, S5, S8 – to wszystko powoduje, że inwestorzy chętnie i z dużym zainteresowaniem patrzą na obszary WSSE – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK” Sp. z o.o.

W 2023 roku udało się przyciągnąć trzy światowe marki. Poprzedni rok był też rekordowy pod względem pieniędzy przekazanych na organizacje pozarządowe. Było to blisko 1,5 miliona złotych.

  • Te środki służą temu, żeby w naszym społeczeństwie wyciągać, wyłapywać wszystkich tych, którzy po prostu nie mają takiej możliwości zaprezentowania się. Pobudzenia przede wszystkim tych organizacji do określonego działania, ale jednocześnie też uzyskania tej synergii, która daje nam możliwość powiększenia sił oddziaływania w naszym regionie – podkreśla Waldemar Brykalski, wiceprezes zarządu WSSE „INVEST-PARK” Sp. z o.o.

  • Bycie spółką odpowiedzialną społecznie jest nie tyle w dobrym guście, co jest obowiązkiem, zwłaszcza spółek skarbu państwa, ale po to pracujemy, aby INVEST-PARK zarabiał jak najlepsze pieniądze, aby m. in. w jakimś przynajmniej stopniu dzielić się tymi pieniędzmi ze społeczeństwem – dodaje Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK” Sp. z o.o.

Od roku w WSSE działa również Fundacja Strefy Talentów, która planuje przeprowadzić badania, które mają odpowiedzieć na pytanie, czego potrzebują szkoły z terenu Strefy.

  • Przede wszystkim nie chcemy, żeby program, który wprowadzimy był programem wziętym, jak ja to mówię, z powietrza. To nie jest nasze widzimisię, to nie ma być nasze widzimisię, to nie ma być tak, że te dodatkowe zajęcia, które będziemy wprowadzać w szkołach, opierają się na pojedynczych opiniach czy też naszych obserwacjach. Chcemy, żeby to były badania, które pokażą przede wszystkim kondycję szkoły, potrzeby szkół do których wchodzimy, potrzeby dzieci i rodziców, bo takim wsparciem chcemy objąć również ich ­– mówi Anna Mazurkiewicz, prezeska fundacji Strefy Talentów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy