Walka o ogród dla niewidomych dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidzących ma powstać nowy ogród sensoryczny. Cel tego miejsca, to wsparcie edukacji uczniów słabowidzących i niewidomych.

Michał ma 6 lat i jest osobą niewidomą. Chłopiec uczęszcza do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidzących przy ul. Kamiennogórskiej. Nowy ogród sensoryczny ma pomóc uczniom poznawać świat na nowo, rozróżniać zapachy, struktury i dźwięki.

Celem ogrodu, który powstaje jest aktywizacja i edukacja takich dzieci, jak Michał. Ogród będzie podzielony na pięć stref, każda z nich będzie odpowiedzialna za inny zmysł. Na miejscu dzieci będą mogły nauczyć się poruszania w przestrzeni, a także gospodarowania własnego ogródka i gry na instrumentach. Dzieci za pomocą zabawy mają wyostrzać swoje zmysły, co ma pomóc im odnaleźć się w codzienności.

Do dokończenia specjalnego ogrodu dla dzieci potrzebne są pieniądze. Fundacja Zobacz Mnie potrzebuje pomocy osób na zakup infrastruktury drewnianej, a także innych potrzebnych sprzętów. Fundacja planuje zakończenie prac pod koniec wakacji, tak aby dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidzących mogły się cieszyć tym miejscem już od początku przyszłego roku szkolnego. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie fundacji Zobacz Mnie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy