Walka z COVID-19.Co ze szpitalem tymczasowym?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ponad 20 tysięcy zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby i nic nie wskazuje na szybką zmianę. Wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski apeluje o ograniczenie kontaktów towarzyskich, politycznych i społecznych. Jednocześnie zapowiada, że szpital tymczasowy powstanie do końca listopada.

Jeśli epidemia będzie trwała dłuższy czas, każdy szpital musi przywyknąć do pacjentów covidowych. Dzięki moim decyzjom, jest tworzonych 1300 miejsc dla takich pacjentów. W ciągu 10 dni ta liczba wzrośnie do 2300 – zapowiada Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Jak podkreśla, wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski jednym z największych zagrożeń w walce z pandemią są dziś braki w personelu medycznym. To jednak nie wszystko. Strajki w całej Polsce, wywołane orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, mogą okazać się nowym ogniskiem koronawirusa. 

Nie ograniczyliśmy kontaktów społecznych, a to wszystko powoduje, że pandemia ma się dobrze. Apeluję o ograniczenie wszelkich kontaktów do absolutnego minimum – dodaje wojewoda. 

 Apel wojewody dotyczył także zbliżającego się Święta Zmarłych. 

Pamiętajmy, że ten dzień to także spotkania z rodziną, która przyjeżdża z całej Polski. To kolejne poważne ognisko wirusa, nad którym trudno zapanować – zaznacza wojewoda.

Nowym pomysłem walki z koronawirusem mają być izolatoria, które powstaną na terenie sanatoriów. Takich miejsc na Dolnym Śląsku jest około 1200.  

Mieliby tam być kierowani pacjenci skąpoobjawowi lub bezobjawowi – dodaje Łukasz Sendecki, dyrektor oddziału DOW NFZ.

Największym przedsięwzięciem jest budowa szpitala tymczasowego przy ul. Rakietowej.

Budujemy szpital na 400 miejsc – w tym 350 tlenowych i 50 respiratorowych. Wszystko planujemy tak, żeby było w pełni bezpieczne dla pacjentów i personelu medycznego, który dziś jest dla nas szczególnie ważny – podsumowuje Maciej Bluj, pełnomocnik wojewody ds. szpitala tymczasowego. 

Szpital ma być gotowy dla pacjentów pod koniec listopada.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy