Warsztaty dla ciała w Instytucie Grotowskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Instytut im. Jerzego Grotowskiego to instytucja kulturalna, która działa pod imieniem, a może i w imieniu jednego z największych reformatorów teatru XX wieku. Oprócz ciekawej oferty teatralnej ma również ciekawą i bogatą ofertę warsztatową.

Instytut Grotowskiego to nie tylko spektakle, spotkania czy wykłady. To również szeroka oferta warsztatów ruchowych, oddechowych i warsztaty pracy z ciałem. Czego można spodziewać się w najbliższym czasie?

Najbliższe zaczynają się już ostatniego dnia lutego i będą trwały przez siedem dni. To druga zimowa odsłona Studia Kokyu. W asyście Anity Szymańskiej i Marie Walker – aktorej Studia Kokyu. To będzie sesja dedykowana treningowi aktorskiemu – zarówno fizycznemu, jak i wokalnemu, i procesowi twórczemu – mówi Przemysław Błaszczak, lider Studia Kokyu w Instytucie Grotowskiego.

Ideą warsztatów jest zaczynanie od podstaw, bez względu na poziom zaawansowania uczestników. W tym wypadku to zapoznanie z językiem artystycznym i sposobem budowania wypowiedzi scenicznej. 

W miarę równolegle będziemy zapoznawać się z naszymi metodami pracy z ciałem i głosem, które się mocno przenikają. Towarzyszy nam idea muzyczności ciała – mówi Przemysław Błaszczak.

Warsztaty przeprowadzane w Instytucie Grotowskiego nie są kierowanie jedynie do osób, które chcą zająć się aktorstwem zawodowo. To zajęcia dla wszystkich poszukujących ekspresji, kontaktu z ciałem i sposobu wyrażania siebie. 

Prowadzę przede wszystkim trening wokalny i całą pracę z głosem, która jest częścią pracy Studia Kokyu. Studio Voice in progress koncentruję się przede wszystkim na głosie. Koncentruję  się na metodzie Kristin Linklater „Uwolnij swój głos”, której mam nadzieję niedługo stać się certyfikowanym nauczycielem. Wymaga przede wszystkim wejrzenia w siebie i powrotu do samego początki, do oddechu, do spokoju, do kontaktu z ciałem i duchem, aby móc reedukować się i zmieniać mechanizmy, które wgrały się podczas cywilizowania nas i w konsekwencji mogły zablokować głos  – mówi Joanna Kurzyńska, liderka Studia Kokyu w Instytucie Grotowskiego. 

Teraz dzięki złagodzeniu obostrzeń, wystartowały regularne zajęcia z aikido z Przemkiem Błaszczakiem, ruszamy z drugą Zimową Szkołą Studia Kokyu, planujemy także kalendarz na marzec i kwiecień. Już teraz wiemy, że Jakub Gontarski będzie prowadził swoje regularne warsztaty z fundamentów – mówi Katarzyna Spychała, specjalistka ds. PR w Instytucie Grotowskiego. 

„Fundamenty” to warsztaty z integracji motorycznej, świadomego partneringu i oxyen advantage czyli świadomego oddechu.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy