Warsztaty edukacyjne na Uniwersytecie Wrocławskim dla uczelni ukraińskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przez dwa dni na Uniwersytecie Wrocławskim trwały warsztaty, które mają wspomóc rozwój edukacji akademickiej w Ukrainie. Do Wrocławia przyjechali przedstawiciele uczelni wyższych z Kijowa, Lwowa i Czerniowców.

Warsztaty są prowadzone w ramach naszej sieci uczelni europejskiej Arqus. Dostaliśmy na nie finansowanie z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej takiego programu „Solidarni z Ukrainą”. Mają one służyć głównie pomocy Ukraińcom w tym trudnym momencie, pokazania nowych ścieżek, nowych możliwości, aplikowania o środki unijne, tego, co się dzieje w ogóle na poziomie Unii Europejskiej w obszarze szkolnictwa wyższego – mówi dr hab. prof. UWr Patrycja Matusz, prorektorka ds. projektów i relacji międzynarodowych UWr.

Warsztaty dotyczyły między innymi kwestii związanych z zarządzaniem oraz przyszłej współpracy uczelni ukraińskich z uczelniami europejskimi.

Dajemy wiedzę, dajemy również kontakty, które dzięki Arqusowi i dzięki uczelniom z Arqusa możemy też proponować naszym zaprzyjaźnionym uczelniom z Ukrainy. Dzięki temu mogą te uczelnie ukraińskie nawiązywać kontakty z uczelniami z Arqusa – mówi Katarzyna Górowicz-Maćkiewicz, rzeczniczka Unwersytetu Wrocławskiego.

Widzimy, że nasze spojrzenie na problemy szkolnictwa wyższego jest zupełnie inne. My myślimy o tym, jak się rozwijać i jak pozyskiwać więcej środków. Ukraińcy wczoraj w czasie warsztatów mówili, że ich największym problemem i największą troską jest to, czy ich uniwersytety będą trwały i czy Ukraina będzie wolna. Więc patrzymy na świat zupełnie z różnych perspektyw. Jednak to nie zmienia faktu, że taki przyjazd do nas na Uniwersytet Wrocławski to wymiana doświadczeń i wsparcie psychologiczne, które pokazuje, że jesteśmy razem i się wspieramy – mówi dr hab. prof. UWr Patrycja Matusz, prorektorka ds. projektów i relacji międzynarodowych UWr.

To druga seria warsztatów zorganizowanych na Uniwersytecie Wrocławskim.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy