Warsztaty rzemieślnicze – „Dolny Śląsk wita! Rzemiosło”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Fundacja Open Mind w swoich działaniach stara się zarazić innych miłością do sztuki i desingu. Organizuje warsztaty rękodzielnicze, podczas których przybliża rzemiosło. Uczestnicy zajęć mają okazję poznać kulturę, poprzez zajęcia praktyczne, ale także lekcje sztuki.

Kochamy desing, kochamy rzemiosło. Kochamy uczyć i pokazywać przez doświadczanie, dlatego większość rzeczy, które robimy, polega na tym, że mamy część teoretyczną, gdzie jest krótko przybliżona historia lub zasady poszczególnych dziedzin, to później jest praktyka. Zapraszamy do zobaczenia, jak to wygląda na żywo, samemu, własnymi rękoma – mówi Wioleta Król, Fundacja Open Mind.

Uczestnicy warsztatów mają okazję od kuchni zobaczyć, jak wygląda praca rzemieślnika-artysty. Do końca roku trwa projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło”.

To jest projekt międzypokoleniowy. Wyszliśmy z założenia, że o tradycji, kulturze, naszych korzeniach i dziedzictwie warto rozmawiać międzypokoleniowo. Zapraszamy seniorów w towarzystwie młodych ludzi, żeby uczyli się czegoś nowego, ale mieli też okazję do spotkania, rozmowy, uczenia się od siebie nawzajem. Bardzo nam na tym zależy i podczas tego projektu to się doskonale udaje, co zresztą widać na każdym kolejnym spotkaniu. Wiek to nie żadna bariera do wspólnej pracy, dzielenia się radością, z tego, co się robi – podkreśla Wioleta Król, Fundacja Open Mind.

„Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” to ponad 40 bezpłatnych wydarzeń: wycieczek szlakami historyczno-rzemieślniczymi, warsztatów i spotkań. Podczas nich uczestnicy poznają historię Dolnego Śląska, tajniki zapomnianych zawodów takich jak ślusarz lub szewc.

Panie Lidia i Maria uczestniczyły w zajęciach z renowacji mebli. Na tapetę wzięły stary kwietnik, który zyskał zupełnie nowy desing. Dla pani Marii to pierwsze zetknięcie z takim zajęciem, ale pani Lidia miała już doświadczenie.

Chociaż troszeczkę się już tym w domu bawiłam, poznałam tutaj wiele nowych rzeczy i nowych materiałów. Jestem bardzo zadowolona, na następne na pewno przyjadę.

Przyprowadziłam koleżankę, to akurat przypadek, ale tak się stało – mówią uczestniczki.

Warsztaty w ramach projektu będą trwały do końca roku.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy