Warsztaty we Wrocławskim Centrum Seniora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Centrum Seniora zorganizowało kolejne spotkanie z cyklu warsztatów artystycznych, na których seniorzy przygotowywali wielkanocne palmy. Chętnych do udziału w spotkaniu nie brakowało.

-Zainteresowanie jest dosyć duże, ale zawsze się pomieści jeszcze większa liczba ludzi, dlatego bardzo prosimy o udział we wszystkich warsztatach i zajęciach w przestrzeni III wieku na Pl. Solidarności. Jest to piękne miejsce, życzliwe, a wszystkie materiały, które dzisiaj wykorzystane były na warsztatach są zakupione przez Centrum Seniora mówi Halina Nogaj z Wrocławskiego Centrum Seniora.

Warsztaty dla wrocławskich seniorów, czyli jak zrobić palmę wielkanocną 

Przygotowanie palmy podzielone jest na kilka etapów. Dziś uczestnicy warsztatów zajęli się stworzeniem elementów ozdobnych.  

-J eśli chodzi o robienie palm, najpierw trzeba się zaopatrzyć w trzcinę, która jest pierwszym elementem palmy wielkanocnej. Następnie w bazie, które się ładnie wkomponują w tę trzcinę. Póżniej robimy różnego rodzaju kwiatki i na koniec łączymy- tłumaczy Anna Stola, która prowadziła warsztaty. 

-Nawet nie liczyłam, że będzie tylu chętnych i takich pojętnych, bo Panie bardzo szybko chwyciły technikę robienia kwiatków. Tym razem były to najprostsze kwiatki, na kolejnych zajęciach będziemy składać palmy- opowiada Teresa Konefał, która współprowadziła warsztaty. 

Dla mieszkańców Wrocławia w wieku emerytalnym takie spotkania to szansa na spędzenie czasu w sposób ciekawy, ale również na nawiązanie nowych znajomości. 

Seniorzy chwalą wrocławską inicjatywę

Uczestnicy warsztatów bardzo cenią sobie takie spotkania:

– Proszę spojrzeć, jak tu się miło siedzi, rozmawia, dowcipkuje. Planujemy różne rzeczy i to jest taki miły czas na spotkanie się wspólnie.

– Jest to naprawdę bardzo wartościowe i przynajmniej człowiek nie nudzi się w domu tylko przychodzi tutaj o wspólnie spędza czas.

– Bardzo nam odpowiadają takie spotkania w gronie przyjaciół, bo tak to trzeba nazwać

– Ludzie się otwierają, przede wszystkim spotykają się z innymi. Integracja jest bardzo ważna, bo spotykamy się nie tylko z seniorami, ale też z młodzieżą, z dziećmi w przedszkolach, do których chodzimy. Wydaje mi się, że samopoczucie seniora jest wtedy podbudowane– wyjaśnia Halina Nogaj z Wrocławskiego Centrum Seniora. 

Po skończeniu wielkanocnych palm w ramach warsztatów artystycznych seniorzy będą wykonywać zajączki i pisanki metodą sznurkową. Wszystkie wykonane ozdoby uczestnicy mogą zatrzymać. -Każdy, kto zrobi palmę, zabiera ją ze sobą – może iść z nią do kościoła i święcić – dodaje Anna Stola, prowadząca warsztaty. 

Aktywności, które mogą wybrać osoby starsze, jest dużo. Poza zajęciami plastyczno-artystycznymi Wrocławskie Centrum Seniora organizuje spotkania z poezją w saloniku literackim, prelekcje dotyczące zdrowia czy warsztaty aktorskie. 

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy