WBO 2021: Pieszo i rowerowo na Gądowie Małym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jednym z projektów, który został zgłoszony w ramach tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na Gądowie Małym jest projekt numer 168. Projekt ten jest ponadosiedlowy i obejmuje między innymi wykonanie przejścia dla pieszych przez ulicę Balonową oraz dobudowanie wpustu odprowadzającego wodę przy ulicy Drzewieckiego. Do 11 października jest czas na to, aby zagłosować.

Projekt składa się z 15 elementów i ma na celu poprawienie jakości nawierzchni pieszych i rowerowych na osiedlu. Przewiduje także uporządkowanie parkowania w poszczególnych miejscach.

Pierwszy z etapów to jest uporządkowanie parkowania oraz przejścia dla pieszych i rowerów na ulicy Bajana w zatoczce parkingowej, czyli obniżenie chodnika, wycofanie samochodów i zrobienie szerokiego przejścia dla pieszych i rowerów. Drugim punktem na ulicy Bajana jest wyciągnięcie zatoczki przystankowej do drogi, która pozwoli swobodnie parkować na jednej z jej części samochodom. Z kolei osobom, którzy korzystają z komunikacji miejskiej swobodnie poruszać się do autobusu – mówi Jacek Kludacz, lider projektu WBO nr 168.

W projekcie przewidziana jest także likwidacja schodów koło mostku na ul. Bajana i wybudowanie pochylni oraz budowa odcinka pieszo-rowerowego na wysokości ul. Bajana 67-69.

Następnym punktem jest dzikie przejście przy ulicy Hynka. Tam jest taki przedept, który w czasie kiedy pada deszcz, jest niebezpieczny, aczkolwiek bardzo dużo osób tam chodzi. Dlatego ten punkt zawiera zrobienie krótkiego odcinka chodnika, który pozwoli na swobodne i bezpieczne przemieszczanie się – mówi Jacek Kludacz.

Aby poprawić infrastrukturę na osiedlu, w ramach projektu zaplanowana jest między innymi budowa wpustów na wysokości ul. Drzewieckiego 24, gdzie zazwyczaj przy większych ulewach, zbiera się woda. 

Są takie załamania na ulicach Balonowej i Szybowcowej, to są takie załamania w ciągu pieszym, schodzące na zjazdy drogi, które są bardzo ostre. Projekt ten przewiduje, aby te załamania skorygować. Do tego wykonanie dwóch przejść na ulicy Balonowej. Jest to ulica bardzo uczęszczana, jeżeli chodzi o ruch mieszkańców w kierunku salonu „ŠKODA” i w dalszych kierunkach. Tam nie ma przejścia dla pieszych, a więc w projekcie jest też przewidziane wykonanie tam przejścia dla pieszych – dodaje Jacek Kludacz, lider projektu WBO nr 168.

Punkty uwzględnione w projekcie nr 168 rozłożone są po całym osiedlu. Naprawa tych elementów ma polepszyć infrastrukturę na Gądowie Małym oraz dostosować przestrzeń do potrzeb mieszkańców. Szczegóły dotyczące tego projektu można znaleźć na stronie www.wroclaw.pl w zakładce WBO.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy