WBO. Park Leonarda da Vinci gotowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Odwiedziliśmy park Leonarda da Vinci na Gądowie Małym, który powstał w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Właśnie zostały tutaj zakończone prace budowlane związane z 3 etapem realizacji, a więc park już jest oficjalnie otwarty dla zwiedzających. Pojawiły się tutaj między innymi elementy nawiązujące do twórczości Leonarda da Vinci, co czyni to miejsce wyjątkowym.

To jeszcze nie koniec, mamy jeszcze kilka niespodzianek. Natomiast te najważniejsze prace budowlane zostały już zakończone. W parku pojawiła się pergola, rzeźba człowieka witruwiańskiego, tunel wierzbowy, który docelowo się zazieleni, zostały posadzone drzewa, krzewy, posiana trawa, zamontowano ławeczki, koszy na śmieci, a także model wahadła – mówi Grzegorz Domagała, lider projektu WBO.

Projekt został zgłoszony w 2016 roku, a od 2018 zaczął sukcesywnie wygrywać w głosowaniu. Mieszkańcy cieszą się, że na ich osiedlu pojawiło się kolejne miejsce do spotkań i rekreacji.

Czekaliśmy długo na uporządkowanie tego terenu i w tej chwili nie mam specjalnie jakichś uwag, bo zostało to zrobione dosyć fachowo.

Coś wspaniałego, w ogóle bardzo zmienił się ten park. Jest dużo zieleni, oprócz tego piękne ławki, leżaki także ja jestem bardzo zadowolona, naprawdę aktywnie można spędzać czas.

Podoba się i niech tak zostanie. Jest fajnie, ale w dzień i ewentualnie w takich dniach, kiedy jest faktycznie więcej ludzi – mówią mieszkańcy.

Na terenie parku między innymi została zasiana łąka kwietna oraz postawione domki dla zapylaczy, w których niedługo będą mogli zamieszkać owady. Projekt został również zgłoszony w tegorocznej edycji WBO 2021, a więc mieszkańcy będą mieli okazje po raz kolejny wesprzeć go w głosowaniu.

W samym parku chcemy jeszcze uzupełnić zieleń o nasadzenie drzew i krzewów oraz na dochodzących do parku głównych alejach, a przy okazji chcemy jeszcze uzupełnić infrastrukturę na osiedlu Gądów Mały. Dotąd dostaje same dobre komentarze na profilu, który prowadzę na facebooku. Myślę, że biorąc pod uwagę liczbę osób, która tutaj przychodzi i odpoczywa w cieniu drzew wydaje się, że projekt jest trafiony – dodaje Grzegorz Domagała.

Park Leonarda da Vinci to kolejne miejsce na mapie Wrocławia, które już można odwiedzić.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy