WBO. Trwa walka o zadaszone rolkowisko

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trwa głosowanie we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. W puli jest 25 milionów i blisko 200 projektów, które czekają na te pieniądze. Jednym z nich jest projekt nr 300, którego głównym celem jest zadaszenie rolkowiska, aby było ogólnodostępne i darmowe dla wszystkich mieszkańców Wrocławia.

– W ubiegłym roku zgłosiliśmy projekt dotyczący rolkowiska, udało nam się wygrać zdobyliśmy ponad 3 tys. głosów. Teraz walczymy o zadaszenie tego obiektu – mówi Łukasz Komar, lider projektu nr 300.

Rolkowisko zostało zaprojektowane, w przyszłym roku mają ruszyć budowy. Teraz Wrocławianie walczą o zadaszenie, aby to miejsce mogło służyć wszystkim przez cały rok.

– We Wrocławiu stworzymy miejsce, które umożliwi jazdę na rolkach w każdych, bezpiecznych warunkach. Rodzice i dzieci nie będą musieli poszukiwać jakiś przypadkowych miejsc, tylko będą mieć profesjonalny obiekt – mówi Bernard Kamiński, koordynator projektu nr 300.

– Oprócz tego, że będziemy mogli sobie ćwiczyć, jeździć, to także na tym obiekcie będziemy mogli organizować np. turnieje hokejowe – podkreśla Igor Sroka, klub hokejowy Wataha 71.

– Warto głosować na projekt 300, bo ten obiekt będzie wykorzystywany do wielu dyscyplin sportowych między innymi do: lacrosse, boks lacrosse, czy roller derby – mówi Karolina Dukiel, KS Kosynierzy Wrocław.

Głosowanie we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim trwa do 5 października. Zadaszone ogólnodostępne, bezpieczne z bandami rolkowisko we Wrocławiu jest potrzebne. Jego realizacja będzie możliwa, dzięki głosom, które można oddać na projekt nr 300.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy