WCRS wspiera seniorów w czasie pandemii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i organizacjami pozarządowymi stworzyli akcje Wrocław wspiera seniorów. Dzięki niej seniorzy mogą liczyć na pomoc w codziennych czynnościach w tym pandemicznym czasie.

Jest to akcja kierowana do seniorów, którzy nie mogą liczyć na pomoc znikąd. Apelujemy, że rozejrzeć się po swoim najbliższym otoczeniu, by pomóc najstarszym, ale nie zawsze to się udaje Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego 

Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, wykupieniu recepty lub w wyprowadzeniu psa może zadzwonić do MOPS-u albo WCRS-u. 

22 505 11 11, 71 444 44 44, 888 999 335 – oto numery do obu instytucji.

Wtedy wyznaczony przez te instytucje wolontariusz postara się pomóc.

Wolontariusz robi zakupy do 100 zł. Senior płaci za zakupy, gdy wolontariusz je przyniesie i odpowiednio się wylegitymuje – dodaje dyrektor WCRS-u.

Wrocław wspiera seniorów to nie jedyna forma wsparcia osób starszych w obecnej sytuacji. Kolejnym pomysłem są zajęcia online, które umilą domowy czas. Od zajęć dotyczących zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, po warsztaty i koncerty.

Codziennie możecie być z nami, jeśli posługujecie się umiejętnościami cyfrowymi. Można wejść na stronę karta.seniora@wrsc.wroclaw.pl i tam otrzymają państwo pełną informację, na jakie zajęcia mogą się zapisać – wyjaśnia dyrektor WCRS-u.

Aby każdy senior mógł uczestniczyć w takich zajęciach, niezbędna jest umiejętność poruszania się po sieci internetowej. Tutaj z pomocą przychodzi nasz ekspert Konrad Postawa – w specjalnym programie – Elementarz Cyfrowy, gdzie zdradza internetowe tajemnice. Seniorzy w obliczu pandemii są grupą największego ryzyka. Jak podkreśla Dorota Feliks – dyrektor WCRS-u, najważniejsze teraz to rozejrzeć się wokół siebie. Wtedy najlepiej będzie można dostrzec kogoś, komu warto pomóc.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy