We Wrocławiu pojawi się ponad 1700 nowych stojaków rowerowych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Do końca października Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu zamontuje ponad 1700 nowych stojaków rowerowych w 300 lokalizacjach na terenie naszego miasta. Stojaki te pojawią się na skutek zgłoszeń mieszkańców, bo to właśnie wrocławianie zadecydowali o tym, gdzie one się pojawią.

Od czerwca tego roku zamontowaliśmy już ponad 80 stojaków i faktycznie one pojawiły się głównie w okolicach TBS-ów, czyli przy ul. Wojanowskiej, ul. Krępickiej, ul. Leonarda da Vinci. Można powiedzieć, że pojawią one się w każdym miejscu we Wrocławiu. Między innymi przy ul. Legnickiej, ul. Powstańców Śląskich, ul. Komuny Paryskiej czy też ul. Jaracza – mówi Klaudia Piątek, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Zgłoszenia dotyczące zamontowania stojaków rowerowych w nowych lokalizacjach można wysyłać do Biura Zrównoważonej Mobilności we Wrocławiu przez cały rok. Później wnioski są analizowane między innymi przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, jak również Zarząd Zieleni Miejskiej.

Bardzo nam też zależy, żeby one się pojawiły w takich miejscach, gdzie są szkoły, przedszkola, lokale użyteczności publicznej, czy na przykład pętle tramwajowe i autobusowe. Chodzi o to, żeby osoby podróżujące rowerem mogły ten rower zostawić w bezpiecznym miejscu i na przykład przesiąść się do komunikacji miejskiej – mówi Klaudia Piątek.

Zamontowanie ponad 1700 stojaków będzie kosztowało 1,2 mln zł.

Co ważne, my nie tylko montujemy te stojaki, wykonawca też musi je zaprojektować, dostarczyć, ale też bardzo często wykonać dodatkowo infrastrukturę: wyspy separujące, zabruki. Chodzi o to, że ten teren pod stojak rowerowy trzeba po prostu przygotować w odpowiedni sposób, dlatego to jest kompleksowe zadanie – mówi Klaudia Piątek, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy