We Wrocławiu powstanie Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
4 lutego to Międzynarodowy Dzień walki z rakiem - tego dnia zarząd województwa dolnośląskiego przedstawił kolejny etap budowy Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. Koszt inwestycji to blisko 728 milionów złotych.

Dolnoślązacy długo czekali na tę inwestycję. Ja tylko przypomnę, że rocznie 15 tys. osób choruje na nowotwór, z czego blisko 7 tys. umiera – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

To jest marzenie wszystkich na Dolnym Śląsku, żeby to Centrum powstało. Chcielibyśmy już wyjść z budynku, który bardzo nam utrudnia pracę. Stare budynki już nie są przystosowane do naszej działalności – dodaje dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO.

Jestem niezwykle szczęśliwy, że akurat w tym dniu możemy ogłosić kolejnym etap realizacji tej inwestycji. Jesteśmy gotowi, żeby ogłosić przetarg – dodaje Paweł Zawadzki, pełnomocnik ds. rozwoju DCO.

Przechodzimy do kolejnego etapu. Zapraszamy pięć firm do zgłaszania ofert. Są to Konsorcjum WARBUD A.A., STRABAG Sp. z o.o., PORR S.A. VAMED POLSKA Sp. z o.o. oraz SINOHYDRO Corporation Limited. Na oferty czekamy do 4 marca – dodaje Marcin Krzyżanowski, członek zarządu województwa dolnośląskiego.  

Nowy szpital to nie tylko nowe operacje, których ma być 10 tys. rocznie. Ogromną rolę przywiązujemy do profilaktyki. Chcemy ułatwić diagnostykę Dolnoślązakom, żeby wyleczalność była lepsza – podsumowuje Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Ostateczna kwota powstania Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii będzie znana po wyłonieniu wykonawcy, jednak z budżetu państwa zostanie przekazane 300 milionów złotych. Budowa ma potrwać 51 miesięcy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy