We Wrocławiu trwa Święto Odry 2024

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W ubiegłą sobotę na bulwarze imienia Xawerego Dunikowskiego odbył się piknik Odrzański, na którym można było zobaczyć m.in. jak woda przepływa w rurach, a także jak pracują ratownicy wodni, albo sprawdzić w jaki sposób można adoptować psa albo kota z wrocławskiego schroniska.

Piknik odrzański to jedno z głównych wydarzeń realizowanych w ramach Dni Odry. Na pikniku można było skorzystać z wielu warsztatów dla dzieci i dorosłych, dowiedzieć się jak zbudować statek albo dokąd płynie woda z rur w naszych mieszkaniach.

-Mamy tutaj nasze stoisko, na którym prowadzimy jedno z naszych, warsztatów, od którego wszystko się zaczęło, bo jest on najbardziej związany z Odrą. Chodzi mało szkód, bo robimy takie małe modele statków, opowiadamy dzieciom po kolei o też fragmentach tych statków, jak to wszystko działa. Super sprawą jest to, że wszystkie materiały są tak naprawdę z odzysku – mówiła Daria Podliska z fundacja]i OnWater 

-Mamy warsztaty edukacyjne, w których możemy zrobić akwaria, możemy zrobić rekinki, ośmiorniczki, prześmieszne zabawki dla dzieci, troszeczkę kreatywności na co dzień, tak więc my staramy się tą kreatywność obudzić w dzieciach na co dzień. No i tutaj właśnie też można i pokolorować, pomalować, przykleić, wszystko dowolnie skomponować – – mówiła Marta Myszka z działu marketingu Hydropolis.

– My dzisiaj reprezentujemy dwa koła naukowe. Tam koledzy przedstawiają Solar bolt, my jesteśmy Energy Loop i pokazujemy różnego rodzaju sposoby zaopatrzenia w wodę w budynkach. Mamy do przedstawienia tutaj nasz labirynt, który działa na zasadzie hydrostatycznej. Mamy też sprzęt do połączenia rur kanalizacyjnych, żeby pokazać jakimi rurkami mniej więcej ta woda przepływa w budynkach – mówiła Agnieszka Grabka z Politechniki Wrocławskiej.

Piknik odwiedziły tłumy wrocławian, którzy imprezę na bulwarze Xaweregu Dunikowskiego wpisali już w kalendarz obowiązkowych corocznych wydarzeń.

-bardzo dobrze się bawię, przyjechałam tutaj z synem i z mężem, także to, co mi się najbardziej podoba, to różnorodność wystawców i też przewidziane atrakcje dla dzieci, które są przede wszystkim nacelowane na to, żeby uświadamiać naszych najmłodszych odnośnie ekologii. Też tutaj synek miał możliwość chociażby skonstruowania ekologicznego statku, także naprawdę bardzo fajna inicjatywa,

-my tu zaraz obok mieszkamy, także to jest nasz rejon miasta tak jakby powiedzieć I bardzo nam się podoba, dużo się tutaj dzieje. Impreza już jest cykliczna, wpisała się kalendarz tych wszystkich wydarzeń, które się nad Odrą dzieją. Pojawiły się schroniska dla zwierząt, temat nam bliski, 

-bardzo nam się podoba, przyjechaliśmy z córą, czekamy właśnie na męża. Tak naprawdę skorzystałyśmy z każdej atrakcji, do każdego stoiska podchodzimy. Dla mnie bardzo ważne, że jest dużo atrakcji dla dzieci, więc bardzo mi się podoba, jest bardzo przyjemnie i mimo stanu błogosławionego dajemy radę, więc fantastycznie. Dziękujemy za taką inicjatywę – mówili uczestnicy pikniku

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy