We Wrocławiu wystartowała Akademia Gastro

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu wystartowała Akademia Gastro. Jest to cykl 25 szkoleń, które są organizowane z ramienia Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia i są skierowane do osób, które są zainteresowane branżą gastronomiczną i które w przyszłości chciałyby otworzyć własną restaurację. Pierwsze spotkanie odbyło się w środę 22 marca w Infopunkcie Barbara przy ul. Świdnickiej.

Akademia Gastro to jest miejsce, gdzie doświadczeni restauratorzy, menadżerowie dzielą się swoją wiedzą z tymi, którzy dopiero myślą o tym, żeby wyjść na rynek. To jest takie miejsce, które ma dać wiele wskazówek, jak zacząć biznes w branży gastronomicznej – mówi Tomasz Myszko-Wolski, Wydział Komunikacji Społecznej UM Wrocławia.

Szkolenia w ramach wrocławskiej Akademii Gastro potrwają do 20 kwietnia i będą dotyczyć między innymi tego, od czego warto zacząć, gdy marzymy o otwarciu własnego zakładu gastronomicznego, na co zwrócić uwagę, jakie wiążą się z tym koszty, gdzie szukać lokalu, jak napisać biznesplan itd. Wśród zaproszonych gości, którzy będą dzielić się swoim doświadczeniem są Grzegorz Oczowiński, menedżer Gastronomii, Kartikey Johri, właściciel Indyjskiej restauracji Masala i Honorowy Konsul Indii we Wrocławiu, jak również Piotr Staszczyński, właściciel Pasibusa.

Dziś przede wszystkim – zaraz po panelu – spotkamy się na warsztatach, na których będziemy mówić o tym, jak prowadzić restaurację, jak znaleźć dla niej miejsce, na czym się skupić, czyli na tych ważniejszych aspektach przygotowania, jak zaplanować te działania w najbliższym czasie i jak się do nich przygotować – ocenić swoje możliwości i zbudować już pomysł na częściowy zespół, który pomoże przy otwarciu restauracji – mówi Grzegorz Oczowiński, menedżer gastronomii.

Chyba byliśmy pierwszą restauracją indyjską. Ogólnie w Polsce jest bardzo mały procent restauracji orientalnych. Jednym z moich celów było pokazać Indie przez kuchnie, który ostatecznie udało mi się osiągnąć. Jestem zachwycony taką inicjatywą, tym że Urząd Miejski Wrocławia organizuje coś takiego i że pyta, w jaki sposób można to rozwijać. Według mnie to jest bardzo dobry projekt – mówi Kartikey Johri, właściciel Indyjskiej restauracji Masala.

Gastronomia to jest dosyć ciężki kawałek chleba do zgryzienia. Na pewno jest to branża, gdzie trzeba mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ jest wiele aspektów, które trzeba przypilnować. Trzeba być autentycznym i transparentnym, bo tutaj nie ma miejsca na ściemę. Więc myślę, że to jest bardzo ważne – mówi Piotr Staszczyński, własciciel Pasibusa.

Udział w Akademii Gastro jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Szczegóły znajdują się na stronie wroclaw.pl. 

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy