Weekend pełen smaku. Gastro Miasto we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szósta edycja Gastro Miasto została oficjalnie ogłoszona. To festiwal skupiający się na lokalnej gastronomii Wrocławia i szansa dla restauratorów na pokazanie się, a dla gości na spróbowanie szerokiej gamy dań przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Gastro Miasto to impreza przede wszystkim restauracyjna. To dobry moment dla restauratorów na eksperymenty i premiery dań, bo informację zwrotną od klientów mogą dostać od razu.

Jesteśmy na bulwarze Dunikowskiego, gdzie mamy rzekę, na której można będzie wynajmować rowerki wodne, korzystać ze sprzętu wodnego, rejsów po Odrze – mówi o lokalizacji organizator festiwalu, Maciej Koła.

Gastro Miasto to nie tylko jedzenie, ale też muzyka. Po raz trzeci organizatorzy współpracują z klubem jazzowym Vertigo. Na bulwarze Dunikowskiego zagrają wrocławscy artyści z wyselekcjonowanym, lubianym materiałem.

Wiadomo, że Gastro Miasto, jak sama nazwa mówi, jest to impreza skupiająca się głównie na gastronomii, więc tutaj jest to wyzwanie, ponieważ scena artystyczna musi być trochę taka, aby wtopić się w tło, by nie przeszkadzać państwu podczas oglądania tego wszystkiego, co związane z gastronomią, ale również taka, aby czasami zahaczyć, zwrócić uwagę i czasami tutaj nawet pokonać gastronomię, żebyście państwo odwrócili głowę i pomyśleli „o, jakiś fajny artysta” – wyjaśnia dyrektor artystyczny Vertigo Jazz Club & Restaurant, Piotr Karwat.

Oprócz doznań smakowych i dźwiękowych, goście imprezy Gastro Miasto nacieszą również oczy. Na bulwarze Dunikowskiego wystawi się wrocławska Akademia Sztuk Pięknych.

Akademia Sztuk Pięknych w swoich zasobach ma wiele, wiele obiektów związanych z tzw. sztuką użytkową do domu, jak i również do gastronomii. Więc w tym roku będziemy mieć cztery namioty, w których osoby, odwiedzając Gastro Miasto i turyści, będą mogli zobaczyć prace, jak również zakupić te prace osób związanych z Akademią Sztuk Pięknych. To są prace studenckie, wykładowców, absolwentów – dodaje dr hab. Marta Płonka z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Najbliższe gastro miasto rozpoczyna się 24 maja i potrwa do 26 maja. Kolejne będą się odbywać w około miesięcznych interwałach – w czerwcu, lipcu, sierpniu i we wrześniu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy