Weekend w Muzeum Narodowym pełen atrakcji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław na weekend oferuje wiele atrakcji. Jedną z nich może być wizyta w muzeum. Oddziały Muzeum Narodowego we Wrocławiu proponują m.in. oprowadzanie z przewodnikiem po wystawach stałych. A w związku z tym, że mamy ferie, to czeka na dorosłych jak i dzieci, wiele warsztatów, spotkań i innych ciekawych wydarzeń.

W Muzeum Etnograficznym w sobotę, 20 stycznia, oprowadzanie po wystawie stałej „Dolnoślązacy. Pamięć, kultura, tożsamość”, która obrazuje skomplikowane dzieje Dolnego Śląska. To tu w przeszłości spotkały się dwie tradycje: przedwojenna – miejscowa, i powojenna – osób przyjezdnych. W najbliższy weekend na zwiedzających czekają nie tylko eksponaty muzealne, ale także spotkanie z rękodziełem.

Tego samego dnia zapraszamy również osoby niewidome i słabowidzące na wystawę „Zaklinacze Czasu, Kolędniczy Teatr Obrzędowy”. To też będzie bardzo, mam nadzieję, interesujące spotkanie i będzie się można przekonać m.in. w trakcie niego, jaka w dotyku jest śmierć, albo np. będzie można się dowiedzieć, dlaczego Mikołaj wygląda jak…miś. To będzie dużo, mam nadzieję, niespodzianek – mówiła Olga Bodzan z Muzeum Etnograficznego oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

A w niedzielę, w ramach cyklu „Etno w południe”, coś dla najmłodszych, bo dzieci będą mogły samodzielnie uszyć konika z filcu. Spotkanie najmłodszych ze sztuką to także propozycja Pawilonu Czterech Kopuł, gdzie dzieci na warsztatach Barbary Przerwy „Lazur, indygo, ultramaryna” będą sprawdzać, jaki kolor ma zima . A w cyklu „Piątek o czwartej” coś dla dorosłych, czyli oprowadzanie po wystawie stałej.

To są prace artystów z XX i początku XXI wieku, naprawdę klasyków nowoczesności. Mamy tutaj, choćby tutaj, gdzie stoimy, mamy pracę Tadeusza Brzozowskiego, Jerzego Hałasa, mamy pracę Tadeusza Kantora, a przede wszystkim Magdaleny Abakanowicz, czyli najważniejsi artyści, najważniejsze prace renomowanych twórców znanych na świecie – mówiła Iwona Gołaj z Pawilonu Czterech Kopuł oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Na część warsztatów i spotkań w filiach Muzeum Narodowego we Wrocławiu obowiązują bilety, ale wstęp jest bezpłatny. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej mn.wr.pl

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy