Welcome Day na UWr. Zagraniczni studenci przywitani we Wrocławiu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Welcome Day na Uniwersytecie Wrocławskim. Zagraniczni studenci zostali przywitali na uczelni. Do Wrocławia przyjechali studenci z różnych stron świata między innymi z Azerbejdżanu, Hong Kongu, czy Litwy.

– Jest to dla nas rekordowa rekrutacja. W tym roku rekrutowało się ponad 2,5 tys. osób z tego około 1,6 tysiąca osób jest już na Uniwersytecie Wrocławskim, ale czekamy jeszcze na formalności dotyczące dokumentów niektórych studentów, a mamy pandemię i te wszystkie sprawy się przedłużają – mówi dr hab. prof. Patrycja Matusz, prorektor ds. projektów i relacji międzynarodowych UWr.

W tym roku akademickim na Uniwersytecie Wrocławskim będzie studiować blisko 2 tysiące zagranicznych studentów. Wrocław stał nowym domem dla Freda z Hong Kongu, który będzie studiował prawo.

– Architektura miejska jest bardzo ładna, a program oferowany przez Uniwersytet Wrocławski wpasowuje się w to czego potrzebuje, ponieważ jestem studentem prawa i wiem, że te studia pomogą mi w rozwoju kariery – mówi Fred Wong, student z Hong Kongu.

Na Uniwersyteckie Wrocławskim rozpoczął się Welcome Week – to wprowadzenie do studiów. Inauguracja odbyła się stacjonarnie.

– Część studentów zaczęła już naukę języka polskiego, to bardzo ważne dla naszych nowych międzynarodowych studentów. Mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować normalne spotkania – dodaje dr hab. prof. Patrycja Matusz.

Studenci nauczyli się już paru słów po Polsku.

– Umiem dwa słowa: dziękuję i proszę – mówi Alvi Imam, student z Pakistanu.

Nowych mieszkańców Wrocławia już zachwyciło miasto.

– Wczoraj widziałam tyle przepięknych budynków i to tylko idąc jedną ulicą, to szalone – podkreśla Torusa Garbanova, studentka z Azerbejdżanu.

– Jest pięknie, miałem trudne chwile z językiem polskim, ale miasto jest przepiękne – dodaje Ivan Alexander Zikov Laurino, student z Litwy.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy