Welcome Day na UWr. Zagraniczni studenci przywitani we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Welcome Day na Uniwersytecie Wrocławskim. Zagraniczni studenci zostali przywitali na uczelni. Do Wrocławia przyjechali studenci z różnych stron świata między innymi z Azerbejdżanu, Hong Kongu, czy Litwy.

– Jest to dla nas rekordowa rekrutacja. W tym roku rekrutowało się ponad 2,5 tys. osób z tego około 1,6 tysiąca osób jest już na Uniwersytecie Wrocławskim, ale czekamy jeszcze na formalności dotyczące dokumentów niektórych studentów, a mamy pandemię i te wszystkie sprawy się przedłużają – mówi dr hab. prof. Patrycja Matusz, prorektor ds. projektów i relacji międzynarodowych UWr.

W tym roku akademickim na Uniwersytecie Wrocławskim będzie studiować blisko 2 tysiące zagranicznych studentów. Wrocław stał nowym domem dla Freda z Hong Kongu, który będzie studiował prawo.

– Architektura miejska jest bardzo ładna, a program oferowany przez Uniwersytet Wrocławski wpasowuje się w to czego potrzebuje, ponieważ jestem studentem prawa i wiem, że te studia pomogą mi w rozwoju kariery – mówi Fred Wong, student z Hong Kongu.

Na Uniwersyteckie Wrocławskim rozpoczął się Welcome Week – to wprowadzenie do studiów. Inauguracja odbyła się stacjonarnie.

– Część studentów zaczęła już naukę języka polskiego, to bardzo ważne dla naszych nowych międzynarodowych studentów. Mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować normalne spotkania – dodaje dr hab. prof. Patrycja Matusz.

Studenci nauczyli się już paru słów po Polsku.

– Umiem dwa słowa: dziękuję i proszę – mówi Alvi Imam, student z Pakistanu.

Nowych mieszkańców Wrocławia już zachwyciło miasto.

– Wczoraj widziałam tyle przepięknych budynków i to tylko idąc jedną ulicą, to szalone – podkreśla Torusa Garbanova, studentka z Azerbejdżanu.

– Jest pięknie, miałem trudne chwile z językiem polskim, ale miasto jest przepiękne – dodaje Ivan Alexander Zikov Laurino, student z Litwy.

Zobacz również

Pod koniec listopada bieżącego roku w przestrzeni medialnej pojawiła się informacja o tym, że wrocławska firma Neonet S.A., która działa na rynku już od ponad 20 lat i ma po całej Polsce sieć sklepów, które zajmują się sprzedażą głównie sprzętu AGD, ogłosiła upadłość. W związku z tym, głównie ze strony klientów, zaczęły pojawiać się pytania czy rzeczywiście to jest prawda. Dlatego postanowiliśmy poprosić o komentarz w tej sprawie Neonet S.A.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy